Liga Mistrzów: Telekom Veszprem - Orlen Wisła Płock. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

W czwartkowy wieczór Orlen Wisła Płock stanie przed szansą przerwania fatalnej serii pięciu meczów bez zwycięstwa w Lidze Mistrzów. "Nafciarzy" czeka jednak trudne zadanie - Telekom Veszprem to czwarty zespół ubiegłorocznej edycji tych rozgrywek. Relacja i wynik meczu Telekom Veszprem - Orlen Wisła Płock na żywo na Polsatsport.pl. Początek spotkania o godzinie 18:45.

Choć w tegorocznych rozgrywkach PGNiG Superligi szczypiorniści z Płocka spisują się znakomicie, mając po 12 kolejkach komplet zwycięstw, w Lidze Mistrzów idzie im dużo gorzej. Orlen Wisła na wygraną w europejskich pucharach czeka od końcówki września, kiedy to pokonała u siebie 31:27 mistrza Danii, GOG. Od tego momentu "Nafciarze" wywalczyli w Lidze Mistrzów tylko punkt, remisując w Zagrzebiu.

Ekipa z Węgier przystąpi do spotkania podrażniona niespodziewaną porażką z HC PPD Zagrzeb z ostatniej kolejki Ligi Mistrzów, co przy środowym zwycięstwie Magdeburga nad GOG sprawiło, że Niemcy mają już tylko punkt straty do Telekomu, który jest wiceliderem grupy A.

Veszprem musi pilnować drugiego miejsca, zaś Orlen Wisła musi drżeć o utrzymanie pozycji, dającej awans do fazy pucharowej. Płocczanie mają w tej chwili 5 punktów, tyle samo, co przedostatni w grupie zagrzebianie, którzy w czwartek zagrają na wyjeździe z Dinamem Bukareszt. Wygrana PPD, przy jednoczesnej porażce "Nafciarzy" z Telekomem, mocno skomplikowałaby sytuację wicelidera PGNiG Superligi.

Za Węgrami przemawia nie tylko wyższa pozycja w tabeli Ligi Mistrzów, ale też historia starć z Wisłą w tych rozgrywkach. Dotychczas obie ekipy mierzyły się w elicie cztery razy i wszystkie te spotkania kończyły się zwycięstwami Telekomu. Czy dziś polski zespół przerwie tę fatalną serię?

Relacja i wynik na żywo meczu Telekom Veszprem - Orlen Wisła Płock na Polsatsport.pl. Początek o godz. 18:45.