MŚ 2022: Skandal na mundialu. Piłkarze płacili selekcjonerom, by znaleźć się w kadrach?

Piłka nożna
MŚ 2022: Skandal na mundialu. Piłkarze płacili selekcjonerom, by znaleźć się w kadrach?
Fot. PAP
Niektórzy piłkarze Kamerunu mieli zapłacić za powołanie na MŚ

Zawodnicy Kamerunu i Ghany płacili trenerom, by dostać powołania na katarski mundial? Do takich sensacyjnych informacji dotarł Romain Molina, francuski dziennikarz śledczy.

Molina, powołując się na swoje źródła w kadrach obu afrykańskich reprezentacji, poinformował, że piłkarze z Kamerunu i Ghany przekazali znaczne kwoty selekcjonerom swoich drużyn w zamian za umieszczenie ich w gronie 26 zawodników, powołanych na mistrzostwa świata. Sprawa dotyczyć ma dwóch reprezentantów "Nieposkromionych Lwów" i jednego gracza "Czarnych Gwiazd".

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Skandaliczne zachowanie Samuela Eto'o. Zaatakował kibica!

 

Opublikowano nawet nazwiska piłkarzy, którzy mieli być zamieszani w aferę: Jerome Ngom Mbekeli i Souaibou Marou (Kamerun) oraz Baba Rahman (Ghana).

 

24-letni  Mbekeli, grający w Colombe Sportive, jak również młodszy o dwa lata  Marou z Coton Sport mieli na koncie po trzy występy w narodowych barwach, gdy dostali nieoczekiwanie powołania do Kataru. Rahman to z kolei bardziej ograny na arenie międzynarodowej zawodnik, gdyż w reprezentacji Ghany zagrał ponad 50 spotkań, ale na mundial jechał jako zawodnik Reading, który od dłuższego czasu ani w klubach, ani w kadrze furory nie robił...

 

 

Co ciekawe, podejrzenia wobec Rahmana pojawiły się w Ghanie zaraz po ogłoszeniu kadry na mistrzostwa. Portale społecznościowe aż kipiały od wpisów, mówiących o tym, że piłkarz Reading zapłacił za udział w mundialu, by zwiększyć swoje szanse na transfer do większego klubu. Wściekłość fanów "Czarnych Gwiazd" była tym większa, że Rahman poleciał do Kataru kosztem zawodnika Crystal Palace Jeffreya Schluppa.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie