NHL: Niesamowity wyczyn hokeisty Buffalo Sabres

Tage Thompson popisał się rzadko spotykanym wyczynem zdobywając pięć goli w meczu NHL. Hokeista Buffalo Sabres poprowadził swój zespół do wyjazdowej wygranej z Columbus Blue Jackets 9:4.

Spotkanie ułożyło się znakomicie dla gości. Już po niespełna siedmiu i pół minutach gry prowadzili oni 3:0, a wtedy miejscowi zdecydowali się na zmianę bramkarza - Fina Joonasa Korpisalo zastąpił Łotysz Elvis Merzlikins.

ZOBACZ: NHL: Popisy bramkarzy Maple Leafs i Red Wings

Nie zmieniło to jednak oblicza gry i po pierwszej tercji "Szable" prowadziły już 6:0.

Cztery gole uzyskał 25-letni Thompson. To dopiero czwarty w historii zawodnik, który w pierwszej tercji meczu sezonu regularnego zdobył cztery bramki. Pozostali to Słowak Peter Bondra (1994), Grant Mulvey (1982) i Joe Malone (1921).

Piąte trafienie bohater wieczoru zapisał na koncie w drugiej tercji, podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 7:2. To czwarty z aktywnych graczy, który pięć razy w jednym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Pozostali, co ciekawe, to obcokrajowcy: Szwajcar Timo Meier (17 stycznia 2022), Szwed Mika Zibanejad (5 marca 2020) i Fin Patrik Laine (24 listopada 2018). Ogólnie pochodzący z Phoenix prawoskrzydłowy zespołu z Buffalo jest dopiero drugim urodzonym w USA hokeistą, który uzyskał pięć goli w meczu.

- Fantastyczne uczucie. Wiele lat ciężkiej pracy poświęciłem, by znaleźć się w tym miejscu. Z drugiej strony człowiek po takim osiągnięciu ma jeszcze większy apetyt na kolejne - podkreślił Thompson.