EBL: Świetna druga połowa BM Stali Ostrów Wlkp.

BM Stal Ostrów Wlkp. pokonała Enea Zastal BC Zielona Góra 88:72.

BM Stal zagrała świetnie w drugiej połowie i dzięki temu odniosła dziewiąte zwycięstwo w Energa Basket Lidze! Ostrowianie pokonali Enea Zastal BC Zielona Góra 88:72.

Po wyrównanym początku, przewagę zaczęła budować drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki trójkom Damiana Kuliga i Aigarsa Skele uciekała na osiem punktów. Później gospodarze mieli nawet 11 punktów przewagi, ale m. in. Bryce Alford znacznie ją zmniejszał. Po 10 minutach było jednak 23:17. Kareem Brewton i Szymon Wójcik zaraz na początku drugiej kwarty doprowadzili do wyrównania. Po chwili trójka Alena Hadzibegovicia dawała Enea Zastalowi prowadzenie! Mecz się zdecydowanie wyrównał, a zespół mający przewagę zmieniał się prawie co akcję. W pewnym momencie goście byli lepsi o sześć punktów, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:39.

W trzeciej kwarcie BM Stal błyskawicznie wyrównała po trójce Nemanji Djurisicia. Mimo że później zielonogórzanie starali się budować przewagę, to sytuację znowu zmieniał Mateusz Zębski. Mecz ponownie był więc bardzo zacięty. Trafienia Ojarsa Silinsa i Aigarsa Skele sprawiły, że po 30 minutach było 57:53. W kolejnej części meczu prowadzenie ekipy trenera Andrzeja Urbana wzrosło nawet do 11 punktów po trójce Jakuba Garbacza. Nawet gdy straty zmniejszał Dusan Kutlesić, to kolejne rzuty z dystansu trafiał Garbacz. Rewelacyjnie prezentował się także duet Skele - Silins, a ostrowianie kontrolowali już sytuację na parkiecie. Ostatecznie BM Stal zwyciężyła 88:72!

BM Stal Ostrów Wlkp. - Enea Zastal BC Zielona Góra 88:72 (23:17, 15:22, 19:14, 31:19)

BM Stal Ostrów Wlkp.: Ojars Silins 23, Aigars Skele 19, Nemanja Djurisic 17, Damian Kulig 14, Jakub Garbacz 9, Mateusz Zębski 6, Aleksander Załucki 0, Krzysztof Rozpędowski 0

Enea Zastal BC Zielona Góra: Dusan Kutlesic 21, Alen Hadzibegovic 13, Szymon Wójcik 12, Sebastian Kowalczyk 9, Aleksandar Zecevic 8, Bryce Alford 5, Kareem Brewton 4, Jan Wójcik 0