PBP 13: Osleys Iglesias mistrzem świata IBO

Sporty walki
PBP 13: Osleys Iglesias mistrzem świata IBO
fot. Polsat Sport
PBP 13: Osleys Iglesias mistrzem świata IBO

Osleys Iglesias (8-0, 6 KO) pokonał Andriia Velikovskyiego (21-3-2, 14 KO) w walce wieczoru gali PBP 13. Kubańczyk sięgnął tym samym po pas mistrza świata IBO w kategorii superśredniej.

Iglesias od początku miał problem z wyczuciem dystansu. Nie mógł trafić dobrze poruszającego się przeciwnika, który dobrze pracował w defensywie. Od pewnego momentu musiał też radzić sobie z rozcięciem łuku brwiowego. W końcu jednak nadszedł przełom. Od czwartej rundy Iglesias wszedł na swój wysoki poziom.

Zobacz także: Wyniki gali PBP 13

 

Właściwie od tego momentu Kubańczyk zaczął bawić się z Velikovskyim. Mnóstwo ciosów dochodziło do głowy Ukraińca. Nawet komentujący to starcie Andrzej Kostyra i Przemysław Saleta dziwili się, że Velikovskyi ma siłę, by poruszać się po ringu i przyjmować kolejne uderzenia.

 

Po dziewiątej rundzie wydawało się, że być może Ukrainiec zostanie poddany, jednak on wyszedł do kolejnego starcia. W nim jednak bardzo szybko sędzia przerwał walkę. Iglesias zaczął wielką radość. Po zakończonym pojedynku przyznał nawet, że chętnie zmierzy się z Saulem "Canelo" Alvarezem.

Wynik walki:

Osleys Iglesias pokonał przez TKO w dziesiątej rundzie Andriia Velikovskyiego

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie