Polska tenisistka zakończyła karierę. "Kiedy zamykasz jedne drzwi, inne się otwierają"

Tenis

Paula Kania-Choduń zdecydowała się zakończyć karierę. O wszystkim poinformowała w mediach społecznościowych.

"Kiedy zamykasz jedne drzwi, inne się otwierają. Dziękuję tenisie, że mogłam dzięki Tobie zwiedzić prawie cały świat, poznać nowe kultury, smaki i przede wszystkim ludzi" - rozpoczęła swój wpis.

 

ZOBACZ TAKŻE: Emma Raducanu otrzymała order od króla. Fani kpią z tenisistki

 

"Mimo, że często pojawiały się przez Ciebie łzy, rozczarowanie i smutek, było warto! Trzeba poznać te ciemne strony, aby móc doceniać te wspaniałe chwile dumy i zadowolenia. Nigdy to by się nie wydarzyło, gdyby nie moi szaleni rodzice którzy poświęcili swoje marzenia, żebym ja mogła spełniać swoje. Jestem Wam bardzo wdzięczna" - kontynuowała.

 

"Siostro, dziękuję że jesteś mimo że często nie było mnie. Mężu, eksplorowanie świata z Tobą, to była najlepsza część mojej kariery! Mam nadzieję, że to dopiero początek wielkich rzeczy które wspólnie zrobimy. Tenisie, dziękuję" - dodała na zakończenie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paula Kania- Choduń (@paulakaniaa)

 

Kania-Choduń była profesjonalną tenisistką od 2008 roku. W swojej karierze wygrała pięć turniejów ITF w singlu. Lepiej wyglądają jej statystyki w deblu, w którym może się pochwalić zwycięstwem w jednym turnieju WTA i czternastu spod szyldu ITF. Najwyżej w światowym rankingu była w czerwcu 2015 roku, kiedy zajmowała 128. miejsce.

 

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie