Efektowne 3:0! Trzecie zwycięstwo Aluron CMC Warty Zawiercie w Lidze Mistrzów

Trener Aluron CMC Warty Zawiercie Michał Winiarski i Uros Kovacevic podczas meczu grupy B Ligi Mistrzów siatkarzy z Hebarem Pazardżik.

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali w Dąbrowie Górniczej z bułgarskim klubem Hebar Pazardżik 3:0 w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów CEV. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego odnieśli trzecie zwycięstwo w grupie B.

Po wyrównanym początku spotkania (9:9), w środkowej części premierowej partii przewagę zaczęli budować zawiercianie. Po asie serwisowym Urosa Kovacevicia prowadzili 13:11, gdy punkt zagrywką dołożył Miłosz Zniszczoł, było 19:15. Przy stanie 21:16 wydawało się, że gospodarze pewnie wygrają tę partię. Wówczas jednak nastąpił zryw rywali, którzy wygrali cztery kolejne akcje (21:20), a później złapali kontakt (22:22). Seta zakończyła rywalizacja na przewagi. Goście w końcowych fragmentach zepsuli kilka zagrywek, a Jurajscy Rycerze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W ostatniej akcji seta Dawid Dulski zaatakował z przechodzącej piłki (26:24).

W drugiej odsłonie od początku ton wydarzeniom na boisku nadawali siatkarze z Zawiercia. Skuteczna gra w ofensywie i dobra postawa w polu zagrywki pozwoliła budować solidną zaliczkę (11:8, 19:13). Kilka efektownych akcji zaprezentował Kovacević i gospodarze spokojnie zmierzali po wygraną. Przypieczętował ją asem serwisowym Miguel Tavares, dla którego była to trzecia punktowa zagrywka w tej części meczu (25:15).

Set numer trzy to dominacja drużyny z Zawiercia. Gospodarze szybko wypracowali sobie solidną zaliczkę, którą później powiększali, punktując coraz bardziej zniechęconych przeciwników. Po autowym ataku gości, różnica wynosiła już dziesięć oczek (16:6). W końcówce kontrolowali sytuację. Miłosz Zniszczoł wywalczył piłkę meczową (24:16), a także skończył ostatnią akcję meczu atakiem ze środka (25:17).

Skrót meczu Aluron CMC Warta - Hebar:

Najwięcej punktów: Uros Kovacević (15), Miłosz Zniszczoł (11) – Aluron CMC Warta; Jacopo Massari (10), Simon Hirsch (10) – Hebar. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali blokiem (9–5) i zagrywką (6–2).

We wcześniejszych meczach grupy B Ligi Mistrzów Aluron CMC Warta Zawiercie odniosła dwa zwycięstwa i zanotowała jedną porażkę. Pokonała u siebie Halkbank Ankara (3:1), Hebar Pazardżik na wyjeździe (3:1) i przegrała domowe starcie z Berlin Recycling Volleys (1:3).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Hebar Pazardżik 3:0 (26:24, 25:15, 25:17)

Warta: Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacević, Michał Szalacha, Dawid Konarski – Santiago Danani (libero) oraz Patryk Łaba, Michał Kozłowski, Dawid Dulski, Jędrzej Gruszczyński, Marcin Waliński. Trener: Michał Winiarski.
Hebar: Jacopo Massari, Ilija Petkow, Simon Hirsch, Todor Aleksiew, Wiktor Josifow, Alexander Tusch – Teodor Salparow (libero) oraz Trifon Lapkow, Płamen Schekerdzchjew, Iwan Latunow, Dobromir Dimitrow. Trener: Camillo Placi.