Premier League: Armando Broja nie zagra do końca sezonu

Armando Broja nie zagra do końca sezonu

Napastnik Chelsea Londyn Armando Broja zerwał więzadło krzyżowe przednie. Albański piłkarz doznał kontuzji w niedzielę podczas towarzyskiego meczu z Aston Villą w Abu Zabi. Klub przekazał, że 21-latek przejdzie operację i nie zagra do końca sezonu.

"The Blues" przegrali z "The Villans" 0:1 po golu Johna McGinna. Broja zderzył się z obrońcą Ezri Konsą i opuścił boisko w 25. minucie spotkania.

- Armando przeszedł badania po powrocie do Anglii. Wyniki niestety potwierdziły zerwanie więzadła krzyżowego przedniego i konieczna będzie operacja. Armando będzie ściśle współpracował ze sztabem medycznym klubu podczas rehabilitacji. Oczekuje się, że opuści pozostałą część sezonu 2022/23 - poinformowano w komunikacie londyńskiego klubu.

Broja był zmiennikiem w Chelsea. W tym sezonie wystąpił w 18 meczach, ale rozegrał łącznie 465 minut. W październiku strzelił gola w wygranym 3:0 starciu z Wolverhampton Wanderers i zanotował asystę w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Manchesterem United.

Rozgrywki Premier League zostaną wznowione w święta Bożego Narodzenia. Chelsea zmierzy się z Bournemouth 27 grudnia. "The Blues" w 14 meczach zdobyli 21 punktów i zajmują ósme miejsce w tabeli.