Alpejski PŚ: Vincent Kriechmayr wygrał zjazd w Val Gardenie

Alpejski PŚ: Kriechmayr wygrał zjazd w Val Gardenie

Austriak Vincent Kriechmayr wygrał zjazd podczas zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim we włoskiej Val Gardenie. Drugi był Szwajcar Marco Odermatt, a trzecie miejsce zajął Matthias Mayer z Austrii.

Kriechmayr uzyskał czas 1.25,44. Odermatt stracił do niego 0,11 sekundy, natomiast Mayer - 0,13.

Tuż za podium uplasował się 41-letni Francuz Johan Clarey. Piątą pozycję zajął Norweg Aleksander Aamodt Kilde, a szóstą Niemiec Josef Ferstl. Polacy nie startowali.

Kriechmayr jest aktualnym mistrzem świata w zjeździe i supergigancie. To jego pierwsze w sezonie i dwunaste w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Czwartkowe zawody odbyły się zamiast zjazdu w Beaver Creek, który został odwołany z powodu złej pogody. W piątek w Val Gardenie odbędzie się supergigant, a na sobotę zaplanowano drugi zjazd.