Ile Szymon Marciniak zarobi na mundialu w Katarze?

Piłka nożna
Ile Szymon Marciniak zarobi na mundialu w Katarze?
fot. PAP/DPA
Szymon Marciniak

Szymon Marciniak będzie sędzią głównym finału mistrzostw świata w Katarze. Dla polskiego arbitra spotkanie pomiędzy Argentyną a Francją będzie trzecim meczem poprowadzonym na tegorocznych mistrzostwach. Ile łącznie zarobi Marciniak podczas turnieju?

Marciniak wybrał się do Kataru wraz ze swoimi dwoma asystentami - Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem - a także sędzią VAR Tomaszem Kwiatkowskim. Cała czwórka została oddelegowana do prowadzenia finału.

 

Zobacz także: Poznaliśmy przyczynę śmierci dziennikarza na MŚ 2022

 

Najlepszy polski arbiter, wraz ze swoim zespołem, był rozjemcą dwóch mundialowych spotkań. W fazie grupowej gwizdał reprezentacjom Danii i Francji, a w 1/8 finału spotkał się z Argentyńczykami i Australijczykami. Teraz znów wybiegnie na boisko - tym razem przy okazji najważniejszego meczu czterolecia.

Ile zarobi Szymon Marciniak?

Marciniak, oprócz ogromnego prestiżu, wywiezie z Kataru także sporo pieniędzy. FIFA sowicie opłaca bowiem swoich najlepszych sędziów, a do takich należy Polak. Za samą gotowość do pracy podczas mundialu arbitrom głównym należy się 70 tysięcy dolarów. Każdy mecz fazy grupowej to z kolei zarobek rzędu trzech tysięcy dolarów. W fazie pucharowej stawki rosną. Od 1/8 aż do finału spotkania wycenione są na 10 tysięcy dolarów.

 

Marciniak poprowadził po jednym meczu fazy grupowej i pucharowej. W niedzielę dojdzie do tego jeszcze finał. To oznacza, że zarobi łącznie 93 tysiące dolarów - ponad 400 tysięcy złotych.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie