Trener uczestników MŚ 2022 chce pracować w reprezentacji Polski!

Piłka nożna

W Polskim Związku Piłki Nożnej trwają intensywne narady. Nadal niepewny jest los selekcjonera Czesława Michniewicza, tymczasem do federacji zgłaszają się kolejni kandydaci zainteresowani pracą z naszą kadrą. Swoje CV przesłał także szkoleniowiec, który prowadził jednego z uczestników kończącego się mundialu.

Na mistrzostwach świata w Katarze reprezentacja Polski zrealizowała najważniejszy cel, jakim było wyjście z grupy. Podopieczni Czesława Michniewicza awansowali do 1/8 finału, a tam wpadli na Francuzów. Mistrzowie świata okazali się przeszkodą nie do przejścia i ograli Polaków 3:1.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Karim Benzema pojawi się na finale. Otrzymał specjalne pozwolenie

 

Choć kadra osiągnęła sukces, wychodząc z grupy po raz pierwszy od 36 lat, opinie o pracy Michniewicza są różne. Wyraz swoim wątpliwościom co do przyszłości trenera na stanowisku dał w tym tygodniu prezes Cezary Kulesza, który poinformował w oświadczeniu, że nie skorzysta z klauzuli umożliwiającej automatyczne przedłużenie kontraktu selekcjonera. Jednocześnie dodał, że wciąż trwają rozmowy w sprawie dalszej współpracy. 

 

W ostatnich dniach Michniewicz odbył serię spotkań z Kuleszą i innymi członkami zarządu PZPN-u. Podczas gdy 52-latek walczy o zachowanie posady, do federacji zgłaszają się kandydaci chętni do przejęcia jego obowiązków. 

 

Jak poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz "WP Sportowe Fakty", na biurko prezesa trafiło CV Paulo Bento. W ostatnich czterech latach Portugalczyk prowadził reprezentację Korei Południowej, z którą pojechał także na mundial do Kataru. Wraz z podopiecznymi wyszedł z grupy, po czym odpadł w 1/8 finału z Brazylią.

 

Po zakończeniu mundialu kontrakt selekcjonera wygasł. Z doniesień redaktora Koźmińskiego wynika, że trener chętnie podjąłby się teraz prowadzenia polskiej kadry.  

 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie