Emocje do końca! PGE Spójnia pokonała Enea Zastal

Emocjonujące spotkanie Energa Basket Ligi w Stargardzie! Ostatecznie PGE Spójnia pokonała Enea Zastal BC Zielona Góra 82:77.

Trafienia Barreta Bensona i Adama Brenka na początku meczu sprawiały, że gospodarze prowadzili 9:4. Po chwili trójki dołożył jeszcze Courtney Fortson, a po zagraniu Brody’ego Clarke’a różnica wzrosła do 12 punktów. Za odrabianie strat wzięli się Bryce Alford oraz Szymon Wójcik, a dzięki akcji Dusana Kutlesicia Enea Zastal po 10 minutach przegrywał już tylko 21:18. Szymon Wójcik dość szybko w drugiej kwarcie doprowadził do remisu. Brody Clarke co chwilę dawał małą przewagę stargardzianom, ale przyjezdni nadal byli niezwykle blisko. Ciągle aktywny był Fortson, a dodatkowo trójki trafiał Karol Gruszecki. Dzięki temu ostatniemu ekipa trenera Sebastiana Machowskiego po pierwszej połowie wygrywała 45:38.

Enea Zastal od początku trzeciej kwarty chciał odrabiać straty. Po kolejnych akcjach Dusana Kutlesicia oraz Alena Hadzibegovicia zbliżał się na dwa punkty. Courtney Fortson i Adam Brenk ciągle utrzymywali jednak małą przewagę gospodarzy. Mała seria 7:0 oraz trójka Sebastiana Kowalczyka wszystko zmieniała - to drużyna trenera Olivera Vidina prowadziła! Ostatecznie dzięki Bryce’owi Alfordowi po 30 minutach było 62:63. Kolejna kwarta była niezwykle zacięta - sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Niezwykle aktywny był Brody Clarke - dzięki niemu to gospodarze utrzymywali różnicę na swoją korzyść. Na dwie minuty przed końcem po akcji Hadzibegovicia zielonogórzanie przegrywali tylko punktem! W końcówce mieli już problemy ze skutecznością, a swoje okazje na linii rzutów wolnych wykorzystali gracze PGE Spójni. Ostatecznie stargardzianie zwyciężyli 82:77.

Najlepszym graczem gospodarzy był Courtney Fortson z 18 punktami, 8 zbiórkami i 11 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Alen Hadzibegović - zdobył 17 punktów i 8 zbiórek.

PGE Spójnia Stargard - Enea Zastal BC Zielona Góra 82:77 (21:18, 24:20, 17:25, 20:14).

Punkty:

PGE Spójnia Stargard: Brody Clarke 23, Courtney Fortson 18, Barret Benson 10, Adam Brenk 9, Jordan Mathews 9, Karol Gruszecki 6, Dominik Grudziński 4, Krzysztof Sulima 3, Tomasz Śnieg 0.

Enea Zastal BC Zielona Góra: Alen Hadzibegovic 17, Dusan Kutlesic 11, Sebastian Kowalczyk 10, Szymon Wójcik 10, Bryce Alford 10, Aleksandar Zecevic 6, Kareem Brewton 5, Przemysław Żołnierewicz 5, Jan Wójcik 3.