MŚ 2022: Chorwacja - Maroko. Brązowy medal dla drużyny z Europy

Chorwacja z brązowym medalem MŚ 2022 w Katarze!

Chorwacja i Maroko zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce piłkarskich MŚ 2022 w Katarze. Ostatecznie po brązowe medale sięgnęli reprezentanci Chorwacji, triumfując 2:1.

Niespełna 10 minut i... dwa gole w spotkaniu o brązowy medal katarskiego turnieju. Na prowadzenie po wzorowo rozegranym stałym fragmencie gry wyszli Chorwaci, którzy otworzyli wynik za sprawą trafienia Josko Gvardiola. Radość piłkarzy tej reprezentacji nie trwała jednak zbyt długo, gdyż kilka chwil później do remisu doprowadził Achraf Dari.

Gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się remis po golach obrońców, jeszcze w pierwszej połowie ponowne prowadzenie Chorwacji dał Mislav Orsić, który pokonał Bono pięknym uderzeniem.

Na kwadrans przed końcem wydawało się, że arbiter musi podyktować rzut karny dla reprezentacji Chorwacji po faulu na Gvardiolu. Jak się jednak okazało, sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia. Chwilę wcześniej do remisu starał się doprowadzić Youssef En-Nesyri, ale świetnie interweniował Dominik Livaković.

Spotkanie zakończyło się triumfem 2:1 podopiecznych Zlatko Dalicia, którzy tym samym zajęli trzecie miejsce podczas katarskiego mundialu. Maroko, rewelacja turnieju, ostatecznie musi zadowolić się czwartą lokatą.

Dla Chorwacji to drugi medal z rzędu na piłkarskim mundialu. Cztery lata temu piłkarze tej reprezentacji sięgnęli po srebro podczas MŚ 2018, kiedy w finale przegrali z Francją (2:4).

Chorwacja - Maroko 2:1 (2:1)
Bramki: Gvardiol 7, Orsić 42 - Dari 9

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Stanisic, Josip Sutalo, Josko Gvardiol - Mislav Orsic (90+5. Kristijan Jakic), Lovro Majer (66. Mario Pasalic), Luka Modric, Mateo Kovacic, Ivan Perisic - Marko Livaja (66. Bruno Petkovic), Andrej Kramaric (61. Nikola Vlasic).

Maroko: Bono - Achraf Hakimi, Achraf Dari (64. Badr Benoun), Jawad El Yamiq (66. Selim Amallah), Yahia Attiat-Allal - Abdelhamid Sabiri (46. Ilias Chair), Sofyan Amrabat, Bilel El Khanouss (56. Azzedine Ounahi) - Hakim Ziyech, Youssef En-Nesyri, Sofiane Boufal (64. Anass Zaroury).

Żółte kartki: Azzedine Ounahi, Selim Amallah.

Sędzia: Abdulrahman Al-Jassim (Katar).

Widzów: 44 137.