Finał MŚ 2022: Dlaczego Francja przeprowadziła siedem zmian w meczu z Argentyną?

Piłka nożna

Argentyna pokonała Francję w finale piłkarskich MŚ 2022. Leo Messi i spółka do triumfu potrzebowali serii rzutów karnych, które poprzedziła dogrywka. W jej trakcie selekcjoner reprezentacji Francji dokonał trzech zmian, łącznie w trakcie finałowego spotkania zmieniając aż siedmiu zawodników. Co mówią przepisy?

Przypomnijmy - Argentyna wygrała z Francją po dramatycznym finale, w którym padło sześć goli, a do rozstrzygnięcia triumfatora konieczna była seria rzutów karnych. Nic więc dziwnego, że w trakcie meczu selekcjonerzy obu reprezentacji dokonali wielu zmian, wpuszczając na murawę zawodników ze sporym zapasem sił. Didier Deschamps, trener "Trójkolorowych", dokonał tych zmian aż siedmiu, na co uwagę zwrócił między innymi Zbigniew Boniek, były prezes PZPN.

 

ZOBACZ TAKŻE: Partnerki piłkarzy reprezentacji Argentyny (ZDJĘCIA)

 

 

W trakcie regulaminowego czasu gry trenerzy drużyn mogą dokonać pięć zmian, a dodatkową także w dogrywce. Francja dokonała jednak łącznie aż siedem zmian. Skąd więc taka możliwość po stronie mistrzów świata z 2018 roku?

 

Adrien Rabiot, piłkarz reprezentacji Francji, który opuścił murawę w dogrywce, zszedł z boiska z powodu kontuzji głowy. Dzięki temu Francuzi zyskali prawo do dodatkowej zmiany - właśnie ze względu na uraz piłkarza Juventusu. "Trójkolorowi" nie złamali więc przepisów i wszystko odbyło się zgodnie z zasadami.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie