Finał MŚ 2022: Twitter po meczu Francja - Argentyna. "Najlepszy finał w historii"

Emocje po finale mistrzostw świata w Katarze jeszcze nie opadły. Argentyna pokonała Francję i sięgnęła po złoto. Po spotkaniu posypały się komentarze doceniające poziom widowiska. Na przychylne opinie zapracowali również polscy sędziowie na czele z Szymonem Marciniakiem.

Świat docenił postawę Argentyńczyków, a w szczególności Leo Messiego. Kapitan "Albiceleste" zdobył dwie bramki w meczu oraz wykorzystał rzut karny w serii "jedenastek". Zdaniem wielu 35-latek potwierdził tym występem, że jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu.

Dodajmy, że niedzielny finał był niezwykle emocjonujący. Kiedy Argentyna prowadziła 2:0, wydawało się, że podopieczni Lionela Scaloniego pewnie utrzymają zwycięstwo w regulaminowym czasie. Wtedy jednak dwa gole zdobył Kylian Mbappe i Francuzi doprowadzili do dogrywki. W ciągu dodatkowych 30 minut najpierw prowadzili Argentyńczycy, lecz w końcówce dogrywki "Trójkolorowi" wyrównali i doprowadzili do serii rzutów karnych. W nich lepsi byli zawodnicy z Ameryki Południowej. Nie brak opinii, że to najlepszy finał mundialu w historii.

Sporo pozytywnych komentarzy zebrał Mbappe. Piłkarz PSG zdobył trzy bramki i zapewnił sobie koronę króla strzelców turnieju. Nie udało mu się jednak powtórzyć sprzed czterech lat i wraz z drużyną sięgnąć po mistrzostwo świata.

Doceniony został również Szymon Marciniak. Polski arbiter podejmował pewne i dobre decyzje. Wystarczy wspomnieć, że ani razu nie korzystał z pomocy VAR. Z dobrej strony pokazali się również jego asystenci - Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Praca polskich sędziów docenił m.in. Claudio Marchisio.