MŚ 2022: "Klasa światowa". Prezes PZPN pochwalił Szymona Marciniaka

Piłka nożna

Prezes PZPN Cezary Kulesza pochwalił polskich arbitrów, którzy sędziowali finał piłkarskiego mundialu Argentyna - Francja. Głównym był Szymon Marciniak. "Klasa światowa" - podsumował ich postawę szef federacji. Triumfowała drużyna z Ameryki Południowej, po wygranej w rzutach karnych.

"Szacunek i słowa uznania dla naszych sędziów, którzy wykonali wzorowo swoją pracę w niesamowitym finale Mistrzostw Świata! Klasa światowa" - napisał Kulesza na Twitterze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Francja przeprowadziła siedem zmian w finale MŚ 2022?

 

Prezes PZPN był obecny w Katarze na niedzielnym finale. Już kilka godzin wcześniej zamieścił w mediach społecznościowych swoje zdjęcie z polskimi sędziami, pisząc wówczas:

 

"Nasz znakomity zespół sędziowski pod wodzą Szymona Marciniaka gotowy na wielki finał Mundialu! To będzie historyczny dzień dla polskiego środowiska arbitrów i całego PZPN. Panowie, róbcie swoje i pokażcie po raz kolejny klasę! Jesteśmy z Was dumni!".

 

Prawie 42-letniemu Marciniakowi, który pewnie prowadził na stadionie Lusajl najważniejszy mecz turnieju, pomagali tego dnia jako asystenci: syn byłego znanego arbitra i prezesa PZPN Michała Listkiewicza - Tomasz oraz Paweł Sokolnicki. Za ekipę VAR odpowiedzialny był Tomasz Kwiatkowski.

 

 

Piłkarze reprezentacji Argentyny po raz trzeci w historii zostali mistrzami świata. W niedzielę pokonali broniącą trofeum Francję w rzutach karnych 4-2. Po 90 minutach było 2:2, a po dogrywce 3:3. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie