PŚ w biathlonie: Lisa Theresa Hauser wygrała w Annecy

Lisa Theresa Hauser wygrała bieg ze startu wspólnego biathlonowego Pucharu Świata w Annecy.

Austriaczka Lisa Theresa Hauser wygrała bieg ze startu wspólnego biathlonowego Pucharu Świata we francuskiej miejscowości Annecy. Dwie kolejne lokaty zajęły reprezentantki gospodarzy Julia Simon i Anais Chevalier-Bouchet. Polki nie startowały.

Hauser wyprzedziła Simon o 12,3 s, ale Francuzka musiała pokonać dwie rundy karne, a Austriaczka - jedną. Chevalier straciła do triumfatorki 14,3 s i również musiała przebiec jedną rundę.

W klasyfikacji generalnej po ośmiu z 21 startów prowadzi Simon - 471 pkt, przed Szwedką Elvirą Oeberg - 395 i Włoszką Lisą Vittozzi - 373. Najlepsza z Polek, Joanna Jakieła zajmuje 44. miejsce - 34 pkt.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 5-8 stycznia w słoweńskiej Pokljuce.