PŚ w biegach: Jessie Diggins najlepsza na 20 km w Davos

Zimowe
PŚ w biegach: Jessie Diggins najlepsza na 20 km w Davos
fot. PAP/EPA
PŚ w biegach: Diggins najlepsza na 20 km w Davos

Amerykanka Jessie Diggins wygrała narciarski bieg na 20 km stylem dowolnym w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Davos. Druga była Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg. Na podium stanęła też rodaczka zwyciężczyni Rossie Brennan. Polki nie startowały.

Diggins triumfowała czasem 48.43,2. Oestberg straciła do niej 5,5 sekundy, Brennan - 11,2, natomiast czwarta w niedzielę Norweżka Tirli Udnes Weng - 11,7.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w biegach: Nadine Faehndrich i Federico Pellegrino najszybsi w Davos 

 

To drugie zwycięstwo 31-letniej Amerykanki w sezonie. Wcześniej triumfowała 2 grudnia w biegu na 10 km stylem dowolnym w Lillehammer.

 

- Trasa była trudna, więc musiałam być skoncentrowana, walczyć o każdą sekundę i wkładać wiele sił w każdy ślizg. Dziękuję mojemu sztabowi. Daliśmy radę. Na ostatnim zjeździe podjęłam ryzyko i prawie się przewróciłam. Podczas biegu czułam się dobrze i nie odczuwałam tego, że znajdujemy się na dużej wysokości. Cieszyłam się dniem, chłonęłam atmosferę. Przyjechało tutaj wielu amerykańskich kibiców, którzy głośno mnie dopingowali - powiedziała Diggins na mecie.

 

Na kolejnych pozycjach zostały sklasyfikowane Anne Kjestri Kalvaa z Norwegii, Delphine Claudel z Francji, Krista Parmakoski z Finlandii, Szwajcarka Nadine Faehndrich i Finka Kerttu Niskanen. Czołową dziesiątkę zamknęła czwarta z Norweżek - Lotta Udnes Weng.

 

Liderką generalnej klasyfikacji Pucharu Świata pozostała Tirli Udnes Weng, która ma 872 pkt. Za nią plasuje się Diggins - 738. Na trzecie miejsce awansowała Parmakoski - 625, która wyprzedziła Fridę Karlsson - 588.

 

Reprezentantki Polski znajdują się na dalszych pozycjach. 72. Izabela Marcisz zgromadziła 71 pkt, a Monika Skinder ma punkt mniej i jest 73.

 

Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet w biegach narciarskich odbędą się w dniach 31 grudnia - 1 stycznia w szwajcarskim Val Muestair. 

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie