PŚ w biegach: Dominacja Norwegów na 20 km w Davos

Norweg Simen Hegstad Krueger wygrał narciarski bieg na 20 km stylem dowolnym w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Davos. Kolejne pięć miejsc zajęli jego rodacy: Hans Christer Holund, Sjur Roethe, Didrik Toenseth, Johannes Klaebo i Iver Andersen.

Krueger uzyskał czas 42.12,3. Holund stracił do niego 22,3 sekundy, natomiast Roethe był wolniejszy o 24,5 s.

W czołowej dziesiątce znaleźli się też Niemiec Friedrich Moch, Fin Arsi Ruuskanen, Noweg Henrik Doennestad i Brytyjczyk Andrew Musgrave. Bieg ukończyło 59 zawodników. Polacy nie startowali.

Wcześniej na 20 km stylem dowolnym w Davos rywalizowały kobiety. Triumfowała Amerykanka Jessie Diggins.

Po 10 startach w klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Norweg Paal Golberg, który ma 756 pkt. Drugi jest Klaebo - 537, a trzecie miejsce zajmuje Włoch Federico Pellegrino - 500.

Najlepszy z Polaków Maciej Staręga ma 132 pkt i plasuje się na 42. pozycji. Dominik Bury z dorobkiem 53 pkt zajmuje 89. lokatę, a jego brat Kamil ma 43 pkt i jest 103.