Siatkarze Trefla Gdańsk świecą przykładem! Ważna inicjatywa klubu PlusLigi

Siatkówka
Siatkarze Trefla Gdańsk świecą przykładem! Ważna inicjatywa klubu PlusLigi
fot. Cyfrasport
Siatkarze Trefla Gdańsk dołączyli do akcji "Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze".

Świecąca siatka, fluorescencyjne linie boiska i piłka, którą widać w ciemności – z jednej strony brzmi to jak sportowo-świąteczna kraina cudów, a z drugiej taka sceneria niesie za sobą niezwykle ważny apel. Siatkarze Trefla Gdańsk nagrali świąteczne życzenia dla swoich kibiców i dołączyli jako honorowi ambasadorzy do kampanii społecznej Fundacji Trefl "Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze", która promuje noszenie odblasków i bezpieczeństwo młodych uczestników ruchu drogowego.

Premiera życzeń odbędzie się w czwartek w Ergo Arenie tuż po ostatnim gwizdku meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki, a już dziś można zobaczyć ich małą zapowiedź. Z kolei w trakcie czwartkowego spotkania, gdy siatkarze będą walczyć o trzy punkty, każdy mały kibic, który będzie na trybunach otrzyma od Treflika bardzo ważny prezent – odblaskową opaskę. Świećmy wspólnie przykładem!

 

Zobacz także: Przedświąteczna kolejka PlusLigi. Gdzie oglądać mecze?

 

Kampania Fundacji Trefl "Oklaski za odblaski. Bezpieczne dzieci na drodze" prowadzona jest pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, a jej głównymi bohaterami są oczywiście świetnie znane Trefliki.

 

O tym, że warto nosić odblaski – zwłaszcza jesienią i zimą, gdy dni są coraz krótsze, a poranki bardzo szare – przypomina sympatyczny animowany spot. W drogę do przedszkola wybierają się w nim Treflik i Treflinka, a towarzyszy im Tatuś Treflik. Wyposażeni w odblaski bezpiecznie pokonują przejście dla pieszych, a w przedszkolu na ich cześć wiwatują, bijąc brawo, inne przedszkolaki. "Magia" odblasków sprawia, że w oczach dzieci Treflik staje się Superbohaterem, bo potrafi odpowiednio i bezpiecznie zachować się na drodze.

 

Więcej zasad bezpiecznego poruszania się dzieci na drodze przybliża książeczka, którą można bezpłatnie pobrać ze strony www.edukacjaztreflikami.pl. Konsultantem merytorycznym wydania jest Marek Konkolewski – ekspert od zagadnień bezpieczeństwa ruchu drogowego. We wstępie do książeczki ekspert podkreśla istotne w kontekście bezpieczeństwa na drodze aspekty psychologii dziecka, takie jak: pełne zaufanie najmłodszych do wszystkich osób kierujących samochodami, wyidealizowane postrzeganie przejścia dla pieszych jako miejsca bezwzględnie bezpiecznego czy problemy przedszkolaka z oceną prędkości jadącego samochodu. Wszystko to trzeba wziąć pod uwagę, wpajając dzieciom dobre nawyki i ucząc je samodzielności.

 

Przykładem świecą także siatkarze Trefla Gdańsk. "Gdańskie lwy" w tym roku przygotowały świąteczne życzenia z przesłaniem. Zawodnicy najpierw odbijają świecącą piłkę na fluorescencyjnym boisku, a następnie, nawiązując do świątecznego blichtru, zachęcają, by błysnąć nie tylko od święta, a być widocznym i bezpiecznym przez cały 2023 rok. Pełne życzenia swoją premierę będą miały w czwartek w Ergo Arenie po ostatnim gwizdku meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki, a następnie znajdą się oczywiście w mediach społecznościowych klubu.

 

 

Z czwartkowego meczu z odblaskowym prezentem wyjdzie także każdy mały kibic gdańskich lwów. Bohater kampanii "Oklaski za odblaski", a jednocześnie świetnie znana z meczów Trefla maskotka – Treflik – będzie miał dla dzieci odblaskowe opaski z bohaterami serialu animowanego "Rodzina Treflików", które przekazał patron kampanii, marka Polarfox. Przypomnijmy, że już w ubiegłym sezonie Polarfox przygotował również w formie kibicowskiego gadżetu odblaskowy brelok z Treflikiem w koszulce Mariusza Wlazłego – idealny do przyczepienia do nie tylko dziecięcego tornistra.

 

Trefl Gdańsk zachęca do noszenia odblasków, a także wspólnej podróży z najmłodszymi po zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Mecz Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki zostanie rozegrany w czwartek 22 grudnia o godzinie 18.30; transmisja – Polsat Sport.

RM, Polsat Sport, treflgdansk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie