Były trener Realu Madryt zastąpi Czesława Michniewicza?

Piłka nożna

Nadal trwa saga z udziałem Czesława Michniewicza. Kontrakt selekcjonera obowiązuje do 31 grudnia, a prezes Cezary Kulesza nie podjął jeszcze decyzji, czy umowa będzie przedłużona. W czwartek ma dojść do decydującego spotkania w tej sprawie. Tymczasem Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał zgłoszenie od kolejnego kandydata, który chciałby przejąć kadrę. To były szkoleniowiec Realu Madryt.

Czesław Michniewicz przejął reprezentację na początku bieżącego roku. Wykonał trzy główne zadania, które postawił przed nim PZPN - awansował na mundial, utrzymał się w Dywizji A Ligi Narodów, a w turnieju finałowym wyszedł z grupy. Pomimo tego jego posada, o czym informują media, jest bardzo niepewna.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były selekcjoner zdradza, komu kibicował na mundialu w Katarze i co myśli o Polsce

 

Prezes Kulesza nie zdecydował się skorzystać z klauzuli umożliwiającej jednostronne przedłużenie umowy. Zamiast tego zaprosił selekcjonera na serię spotkań. W części z nich udział brali także inni członkowie zarządu federacji.

 

Jak poinformował redaktor Piotr Koźmiński z portalu "WP Sportowe Fakty", w czwartek ma dojść do ostatniej, decydującej rozmowy. Wówczas Michniewicz pozna decyzję Kuleszy.

 

Tymczasem na biurko prezesa wciąż trafiają kolejne kandydatury szkoleniowców, którzy chcieliby zająć miejsce Michniewicza. Według doniesień redaktora Koźmińskiego, najnowsza oferta pochodzi od byłego trenera Realu Madryt - Juana Ramona Lopeza Caro.

 

59-latek pracował z "Królewskimi" w sezonie 2005/2006. Później prowadził także Racing Santander, Levante, Celtę Vigo, rumuńskie Vaslui, dwa kluby chińskie, a także reprezentację Arabii Saudyjskiej i Omanu.

 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie