Puchar CEV: Awans Grot Budowlanych Łódź

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały z rumuńskim CSO Voluntari w Pucharze CEV.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały na wyjeździe rumuński CSO Voluntari 3:2 w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV. Pierwsze spotkanie łodzianki wygrały we własnej hali 3:0 i awansowały do kolejnej rundy.

Rumunki były bardzo blisko zwycięstwa 3:0, a wówczas o awansie zadecydowałby złoty set. Gospodynie w trzecim secie przy stanie 24:22 nie wykorzystały dwóch meczboli i przegrały tę partię 24:26. Łodzianki wygrywając czwartego seta (25:20) zapewniły sobie awans, a sam tie-break miał już tylko charakter prestiżowy.

Najwięcej punktów dla drużyny z Rumunii wywalczyła Nneka Onyejekwe (21). W ekipie Grot Budowlanych najlepiej punktowały Monika Fedusio (24) i Aleksandra Kazała (22).

W 1/8 finału Budowlani zmierzą się z hiszpańskim zespołem CV Gran Canaria.

CSO Voluntari 2005 – Grot Budowlani Łódź 2:3 (28:26, 25:19, 24:26, 20:25, 11:15)