Puchar CEV: Pewna wygrana siatkarek Grot Budowlanych Łódź

Siatkarki Grot Budowlanych wróciły do rywalizacji w europejskich pucharach.

Siatkarki Grot Budowlanych pokonały w Łodzi CSO Voluntari 3:0 w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV. Drużyna z Łodzi spotkaniem z trzecim zespołem rumuńskiej ekstraklasy wróciła do europejskich pucharów po dwóch sezonach przerwy.

Ekipa trenera Macieja Biernata nie miała żadnych problemów z pokonaniem w trzech setach CSO Voluntari. Łodzianki były lepsze w każdym elemencie gry, a pokazem siły był trzeci set, w którym zwyciężyły 25:11.

Do pewnego zwycięstwa Grot Budowalnych poprowadziły reprezentantka Polski Monika Fedusio – 18 pkt, Turczynka Melis Durul – 16 i Judyta Gawlak - 14. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie z Rumunii była środkowa Nneka Onyejekwe (10 punktów)

Spotkanie rewanżowe w Rumunii oba zespoły zagrają za tydzień. Zwycięzca dwumeczu w kolejnej rundzie zagra z hiszpańskim CV Gran Canaria.

Grot Budowlani Łódź – CSO Voluntari 3:0 (25:21, 25:16, 25:11)