PlusLiga: Stal Nysa mocniejsza od Cuprum Lubin

Siatkarze Stali Nysa odnieśli już dziewięć zwycięstw w obecnym sezonie PlusLigi.

W meczu 17. kolejki PlusLigi siatkarze PSG Stali Nysa wygrali z Cuprum Lubin 3:0. Gospodarze musieli sobie radzić bez Michała Gierżota, ale pewnie pokonali rywali w trzech setach.

Na początku spotkania gospodarze uzyskali przewagę, której nie byli jednak w stanie utrzymać. Środkowa część seta przyniosła wyrównaną walkę obu ekip. Drużyna z Lubina trzymała kontakt z rywalami do stanu 20:19. Końcówkę po swojej myśli rozegrali nysanie. Seta zamknął mocnym atakiem Zouheir El Graoui (25:21). Właśnie skuteczność w ataku była elementem, w którym gospodarze mieli wyraźną przewagę.

Druga partia toczyła się przy minimalnej przewadze drużyny z Nysy. Goście do pewnego momentu utrzymywali kontakt, tym razem jednak Stal szybciej uzyskała wyraźną zaliczkę (20:15), którą utrzymała w końcówce. Kamil Kwasowski skutecznym atakiem ustalił wynik na 25:21.

W trzecim secie gospodarze szybko uzyskali solidną zaliczkę. Po dobrych zagrywkach Zouheira El Graoui prowadzili 5:1. Lubinianie nie rezygnowali, zmniejszyli straty (9:8), jednak w dalszej części seta siatkarze Stali nie pozostawili rywalom złudzeń. Znów w polu zagrywki błysnął El Graoui (14:9), a kolejnego asa dołożył Jakub Abramowicz (16:11). Przyjezdni jeszcze zerwali się do walki w końcówce seta, różnica była jednak zbyt duża. Stal dowiozła przewagę, a Kwasowski mocnym uderzeniem z lewego skrzydła zakończył rywalizację (25:21).

Skrót meczu PSG Stal - Cuprum:

Najwięcej punktów: Kamil Kwasowski (15), Zouheir El Graoui (14), Wassim Ben Tara (10) – PSG Stal; Wojciech Ferens (12), Ilia Kowalow (12) – Cuprum. MVP: Kamil Kwasowski (10/14 = 71% skuteczności w ataku + 5 bloków).

PSG Stal Nysa – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

Stal: Konrad Jankowski, Tsimafei Zhukouski, Zouheir El Graoui, Jakub Abramowicz, Wassim Ben Tara, Kamil Kwasowski – Kamil Dembiec (libero) oraz Szymon Biniek (libero), Kento Miyaura, Patryk Szczurek. Trener: Daniel Pliński.
Cuprum: Florian Krage, Grzegorz Pająk, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Adam Lorenc, Ilia Kowalow – Kamil Szymura (libero) oraz Maciej Sas (libero), Kajetan Kubicki, Remigiusz Kapica, Moustapha M'Baye. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki meczów 17. kolejki PlusLigi:

2022-12-20: Aluron CMC Warta Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:17, 25:21)
2022-12-20: LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (39:37, 18:25, 17:25, 25:23, 15:10)
2022-12-21: Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 29:27)
2022-12-21: PSG Stal Nysa – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)
2022-12-21: Projekt Warszawa – GKS Katowice (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-22: BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów (czwartek, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-22: Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-23: Asseco Resovia Rzeszów – Barkom-Każany Lwów (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).