Tauron Liga: 0:9. Nowy trener nie odmienił najgorszej drużyny w tabeli

IŁ Capital Legionovia Legionowo nadal pozostaje bez zwycięstwa w trwającym sezonie Tauron Ligi.

IŁ Capital Legionovia Legionowo nadal pozostaje bez zwycięstwa w trwającym sezonie Tauron Ligi. W jedynym wtorkowym spotkaniu rozgrywek siatkarki z Legionowa przegrały 1:3 z BKS-em BOSTIK w Bielsku-Białej. Tym samym nie udał się debiut w roli pierwszego trenera Legionovii Grzegorza Kowalczyka.

Faworytem wtorkowej potyczki były bielszczanki, które po ośmiu kolejkach znajdowały się w górnej połowie ligowej tabeli. Gorszy sezon notowały legionowianki, które nie wygrały jeszcze ani jednego spotkania. Słabe wyniki sprawiły, że zarząd klubu z Legionowa zdecydował o zmianie trenera. Pawła Kowala zastąpił jego dotychczasowy asystent – Grzegorz Kowalczyk, dla którego mecz w Bielsku-Białej był pierwszym w roli pierwszego szkoleniowca legionowianek.

Pierwszy set mógł wskazywać na to, że Kowalczyk tchnął w swoje podopieczne nowego ducha. Wyrównana walka na parkiecie doprowadziła do zaciętej końcówki, w której siatkarki z Legionowa zachowały więcej zimnej krwi. Tym samym wygrały trzeciego seta w tym sezonie Tauron Ligi.

Na więcej zawodniczki z Bielska-Białej jednak nie pozwoliły. Przegrana partia ocuciła Julię Nowicką i spółkę, a bielszczanki wreszcie zaczęły sprawiać rywalkom problemy w polu serwisowym, a do tego same nie popełniały błędów w przyjęciu. Zanotowały dwie fantastyczne serie punktowe, co dało wygraną 25:14 w tym secie. W kolejnych partiach przewaga gospodyń również nie podlegała dyskusji. BKS odskakiwał przeciwnikowi już w pierwszych fragmentach setów i kontrolował wydarzenia na parkiecie. Wygrana 3:1 była jak najbardziej zasłużona. MVP spotkania wybrana została Dominika Pierzchała.

Legionovia po 9 kolejkach nadal jest bez wygranej i bez punktu w ligowej tabeli.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:1 (21:25, 25:14, 25:16, 25:11)

BKS Bostik Bielsko-Biała: Paulina Majkowska, Julia Nowicka, Paulina Damaske, Dominika Pierzchała, Weronika Sobiczewska, Martyna Borowczak - Agata Nowak (libero) - Julia Mazur (libero), Karina Chmielewska, Majka Szczepańska-Pogoda

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Marta Duda, Neira Ortiz, Maja Szymańska, Aleksandra Dudek, Sonia Stefanik, Dominika Mras - Klaudia Kulig (libero) -Aleksandra Jedut, Maryna Mazenko, Diana Dąbrowska, Julia Bartczak