Alpejski PŚ: Vincent Kriechmayr wygrał zjazd w Bormio

Vincent Kriechmayr wygrał zjazd w Bormio

Austriak Vincent Kriechmayr wygrał zjazd alpejskiego Pucharu Świata we włoskim Bormio. Na trasie Stelvio aktualny mistrz globu wyprzedził o 0,40 s Kanadyjczyka Jamesa Crawforda oraz o 0,68 Norwega Aleksandra Aamodta Kilde.

Tuż za podium uplasował się lider klasyfikacji generalnej PŚ Szwajcar Marco Odermatt, ale już ze sporą stratą do czołowej trójki. Polacy nie startowali.

31-letni Kriechmayr zanotował czternasty pucharowy triumf w karierze, a drugi w tym sezonie, po sukcesie w zjeździe 15 grudnia w Val Gardena. Wszystkie zwycięstwa odniósł w konkurencjach szybkościowych - po siedem w supergigancie i w zjeździe. W obu jest aktualnym mistrzem świata z Cortiny d'Ampezzo.

W 2021 roku alpejczyk z Linzu został uznany najlepszym sportowcem Austrii obok mistrzyni olimpijskiej w kolarstwie Anny Kiesenhofer.

W czwartek w Bormio odbędzie się supergigant.