Iga Świątek piąta w plebiscycie AP

Tenis
Iga Świątek piąta w plebiscycie AP
fot. PAP
Iga Świątek

Pływaczka z USA Katie Ledecky, która zdobyła cztery złote medale mistrzostw świata w Budapeszcie, została uznana za najlepszą sportsmenkę 2022 roku w plebiscycie amerykańskiej agencji prasowej Associated Press. Na piątym miejscu uplasowała się liderka rankingu tenisistek Iga Świątek.

To drugie takie wyróżnienie Ledecky (pierwsze w 2017 r.). Mająca czeskie korzenie zawodniczka poprawiła w tym roku rekord rodaczki Natalie Coughlin w liczbie medali wywalczonych w pływackich mistrzostwach globu - ma ich 22 (w tym 19 złotych), podczas gdy Coughlin 19.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek trenuje pod okiem... Agnieszki Radwańskiej

 

25-latka jest także pierwszą pływaczką w historii, która zdobyła pięć z rzędu mistrzostw świata na tym samym dystansie - 800 m stylem dowolnym.

 

Najlepsi sportowcy roku są wybierani w głosowaniu organizowanym przez AP od 1931 r. W tegorocznej edycji uczestniczyło 40 dziennikarzy i edytorów.

 

Ledecky wyprzedziła w tegorocznym głosowaniu rodaczki - płotkarkę, mistrzynię świata na 400 m i w sztafecie 4x400 m Sydney McLaughlin-Levrone oraz koszykarkę, mistrzynię WNBA i globu A’ję Wilson.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie