Ligue 1: PSG wygrało rzutem na taśmę. Neymar wyleciał z boiska

Neymar wyleciał z boiska w meczu z RC Strasbourg.

Paris Saint-Germain wygrało u siebie z broniącym się przed spadkiem RC Strasbourg 2:1 w 16. kolejce Ligue 1. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Antybohaterem meczu był Neymar, który wyleciał z boiska po tym, jak obejrzał dwie żółte kartki w ciągu sześćdziesięciu sekund.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem dla PSG. Nie minął kwadrans, kiedy na listę strzelców wpisał się Marquinhos. Asystę zaliczył Neymar. Gospodarze nie poszli od razu za ciosem...

W 51. minucie po błędzie defensywy piłkę do własnej bramki skierował Marquinhos. Później w rolę antybohatera wcielił się Neymar. Na przestrzeni minuty obejrzał bowiem dwie żółte kartki. Najpierw za uderzenie w twarz rywala, natomiast chwilę później za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się sensacyjnym remisem, paryżanie w piątej minucie doliczonego czasu gry wywalczyli rzut karny. Do piłki podszedł Kylian Mbappe i pokonał bramkarza!

Paris Saint-Germain - RC Strasbourg 2:1 (1:0)

Bramki: Marquinhos 14, Kylian Mbappe 90+5 (k) - Marquinhos 51 (s)

Czerwona kartka: Neymar (63, PSG, za drugą żółtą)