Media: Cristiano Ronaldo podpisał umowę z Al-Nassr. Rekordowe zarobki!

Piłka nożna
Media: Cristiano Ronaldo podpisał umowę z Al-Nassr. Rekordowe zarobki!
fot. Cyfrasport
Cristiano Ronaldo

Portugalczyk Cristiano Ronaldo porozumiał się z władzami saudyjskiego klubu Al-Nassr. Ma w nim otrzymywać najwyższe w historii futbolu uposażenie: 200 mln euro za sezon - poinformowała w piątek telewizja Al-Arabija.

Informację o zawartym przez Ronaldo kontrakcie z Al-Nassr podała też telewizja CBS Sports, powołując się na źródła w saudyjskim klubie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cristiano Ronaldo otrzymał wyjątkowy prezent. Wymowna reakcja! (WIDEO)

 

Według telewizji Al-Arabija, kontrakt został zawarty na 2,5 roku. Oficjalnie ma zostać ogłoszony przez saudyjski klub w niedzielę.

 

W czasie swojego pobytu na Półwyspie Arabskim Ronaldo miałby według stacji nie tylko reprezentować barwy Al-Nassr, ale również pełnić rolę ambasadora kandydatury Arabii Saudyjskiej do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2030 r.

 

Portugalska telewizja SIC odnotowała, że kwota zarobków w wysokości 200 mln euro, które miałby pobierać za sezon Ronaldo w nowym klubie, jest najwyższą w historii piłki nożnej.

 

Przypomniała, że dotychczas portugalski zawodnik zaprzeczał, m.in. podczas mundialu w Katarze, jakoby miał zasilić zespół Al-Nassr.

 

Po powrocie z mistrzostw świata w Katarze, gdzie Portugalia została niespodziewanie wyeliminowana w ćwierćfinale przez Maroko, po porażce 0:1, Ronaldo przeniósł się na kilka dni do Madrytu. Ćwiczył tam w centrum treningowym Realu Madryt, zespołu, który reprezentował w latach 2009-2018.

 

22 listopada dotychczasowy klub Ronaldo Manchester United ogłosił, że rozwiązał z nim umowę. Przyczynił się do tego m.in. wywiad, w którym piłkarz skrytykował aktualne władze oraz trenera angielskiego klubu.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie