NHL: Historyczna seria zwycięstw Carolina Hurricanes

Zespół Carolina Hurricanes pokonał Florida Panthers 4:0 w hokejowej lidze NHL, co jest jego 10. zwycięstwem z rzędu. To najdłuższa seria wygranych w historii klubu. W 17. spotkaniu z rzędu gola zanotował Connor McDavid, a jego Edmonton Oilers triumfował nad Seattle Kraken 7:2.

W piątek w starciu "Huraganów" z "Panterami" krążek do siatki posłali Stefan Noesen, Andriej Swiecznikow, Teuvo Teravainen oraz Jesperi Kotkaniemi. Ekipa z Raleigh nie tylko odniosła 10. zwycięstwo z rzędu, ale także wydłużyła do 16 serię meczów, w których zdobywała punkty.

W starciu w Seattle "Nafciarze" całkowicie zdominowali gospodarzy, szczególnie w pierwszej tercji, kiedy strzelili aż cztery gole. Dwa kolejne trafienia zanotowali w drugiej tercji, a w trzeciej wynik ustalił McDavid, który poza bramką miał też cztery asysty. To był 17. mecz z rzędu, w którym 25-letni Kanadyjczyk umieścił krążek w siatce, wyrównał tym samym swój rekord z poprzedniego sezonu.

Po dwa gole na konto ekipy z Edmonton zanotowali Klim Kostin oraz Zach Hyman. Dla gospodarzy trafili Daniel Sprong i Brandon Tanev.

W pozostałych piątkowych meczach zespół Anaheim Ducks przegrał u siebie z Nashville Predators 1:6, a Pittsburgh Penguins z New Jersey Devils 2:4.