Wielki powrót siatkarskiej legendy stanie się faktem?!

Siatkówka
Wielki powrót siatkarskiej legendy stanie się faktem?!
fot. PAP
Jak donoszą zagraniczne media, wiele wskazuje na to, że Osmany Juantorena wróci do Turcji.

Jak donoszą zagraniczne media, wiele wskazuje na to, że Osmany Juantorena wróci do Turcji. Nowym klubem legendarnego siatkarza miałaby zostać ekipa Ziraat Bankasi.

Juantorena w 2022 roku opuścił Europę i przeniósł się do chińskiego zespołu Shanghai Golden Age. Jak donosi jednak włoski dziennikarz Gian Luca Pasini, chińska przygoda siatkarza może trwać tylko rok. Wiele wskazuje na to, że po wygaśnięciu kontraktu Juantorena wróci do Europy i zwiąże się umową z Ziraatem Bankasi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Z Jastrzębskiego Węgla do Resovii? Szykuje się hit transferowy w PlusLidze!

 

Dla doświadczonego siatkarza byłby to wielki powrót do Turcji. W latach 2013-2015 bronił już bowiem barw zespołu Halkbank Ankara. Przez większość swojej kariery występował na włoskich parkietach w ekipach Itas Trentino oraz Cucine Lube Civitanova.

 

Juantorena to jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy na świecie. Wystarczy powiedzieć, że w swoim dorobku posiada trzy triumfy w Lidze Mistrzów, a w sumie uzbierał aż osiem medali w tych rozgrywkach. Do tego pięciokrotnie zdobywał Klubowe Mistrzostwo Świata, sześciokrotnie sięgał po Puchar Włoch, a pięciokrotnie po mistrzostwo tego kraju. Na koncie ma także mistrzostwo i Puchar Turcji.

 

Z reprezentacją Italii, w której występował w latach 2015-2021, wywalczył srebro na igrzyskach w Rio de Janeiro i brąz na mistrzostwach Europy. Z reprezentacją Kuby wywalczył brązowy krążek w Lidze Światowej w 2005 roku.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie