United Cup: Hubert Hurkacz wygrał po zaciętym meczu. Polska prowadzi ze Szwajcarią

Hubert Hurkacz z kolejnym zwycięstwem podczas turnieju United Cup

Polska prowadzi ze Szwajcarią 2:1 podczas rywalizacji grupowej na turnieju United Cup. Stan Wawrinka nie był w stanie zatrzymać Huberta Hurkacza. Polak zwyciężył 2:0 (7:6, 6:4).

Początek spotkania ułożył się po myśli tenisisty z Wrocławia. Hurkacz przełamał rywala już w czwartym gemie, dzięki czemu zapewnił sobie prowadzenie. Mimo to szwajcarski tenisista nie miał zamiaru się poddawać. Dzięki swojemu doświadczeniu był w stanie przełamać powrotnie Polaka i po chwili doprowadził do wyrównania.

Obaj zawodnicy prezentowali w tym secie podobny poziom, przez co o wyniku partii musiał zadecydować tie-break. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił Hurkacz. Plasujący się na dziesiątym miejscu w rankingu ATP tenisista wygrał tie-breaka 7:5.

Start drugiej części tego pojedynku również był wyrównany. Zarówno Hurkacz, jak i Wawrinka nie mieli problemów z obronieniem swoich serwisów. Sytuacja zmieniła się przy wyniku 3:3. To wtedy Polak przełamał swojego rywala i zapewnił sobie bardzo ważne prowadzenie w tym meczu. Wrocławianin wygrał seta 6:4 i tym samym sięgnął po zwycięstwo. Dzięki temu triumfowi Biało-Czerwoni prowadzą w rywalizacji z reprezentacją Szwajcarii 2:1.

Turniej rozgrywany jest w trzech miastach: Perth, Brisbane i Sydney. W pierwszej edycji United Cup bierze udział 18 reprezentacji. Podzielono je na sześć grup, po dwie w każdym w mieście.

4 stycznia zwycięzcy grup w każdym mieście zagrają ze sobą o awans do półfinału. W półfinale wystąpi też jeden z trzech pokonanych zwycięzców grup, który miał najlepszy bilans w fazie grupowej.

Półfinały zaplanowano na 6 i 7 stycznia, a finał na 8 stycznia. Spotkania na tym etapie rozegrane zostaną w Sydney.

Hubert Hurkacz - Stan Wawrinka 2:0 (7:6, 6:4)