Alpejski PŚ: Henrik Kristoffersen wygrał slalom w Garmisch-Partenkirchen

Henrik Kristoffersen

Henrik Kristoffersen wygrał slalom w Garmisch-Partenkirchen, zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. To 29. zwycięstwo Norwega w tym cyklu. Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Kristoffersen, który pewnie prowadził już po pierwszym przejeździe, uzyskał łączny czas obu prób o 1,22 s lepszy od drugiego Austriaka Manuela Fellera. Trzecie miejsce zajął Francuz Clement Noel - 1,46 s straty.

Niemiec Linus Strasser, który w pierwszym przejeździe miał drugi rezultat, w drugim popełnił błąd i nie ukończył zawodów.

Niecodziennym osiągnięciem popisał się Włoch Stefano Gross, który na półmetku był 26., a ukończył zawody na piątej pozycji. Z kolei ostatni po pierwszym przejeździe Norweg Alexander Steen Olsen awansował na 10. miejsce.

Dzięki wygranej Kristoffersen został liderem klasyfikacji slalomu. Pierwszy dotychczas Norweg Lucas Braathen ominął bramkę podczas pierwszego przejazdu, został zdyskwalifikowany i spadł na czwartą pozycję.

Liderem klasyfikacji generalnej jest specjalizujący się w konkurencjach szybkościowych Szwajcar Marco Odermatt, który broni Kryształowej Kuli.