Tauron Puchar Polski siatkarek: Znamy komplet półfinalistów

Poznaliśmy wszystkich półfinalistów Tauron Pucharu Polski siatkarek

Znamy wszystkich półfinalistów Tauron Pucharu Polski siatkarek. Do zawodniczek Grot Budowlanych Łódź, które awans wywalczyły we wtorek, dołączyły Grupa Azoty Chemik Police, ŁKS Commercecon Łódź i Developres Bella Dolina Rzeszów.

W spotkaniu Grupy Azoty Chemika Police z Moya Radomką Lotnisko Radom obyło się bez niespodzianki. Trzecia obecnie drużyna Tauron Ligi nie miała żadnych problemów z pokonaniem przedostatnich w ligowych rozgrywkach radomianek. Gospodynie wygrały gładko w trzech setach 25:16, 25:21, 25:18, a cały mecz trwał zaledwie 76 minut. MVP została zdobywczyni 10 punktów Joanna Sikorska.

Równie jednostronny przebieg miał mecz niepokonanych w tym sezonie w lidze siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź z #VolleyWrocław. Liderki Tauron Ligi awansowały do półfinału po szybkim trzysetowym starciu, wygrywając poszczególne odsłony spotkania do 19, 16 i 15, a rywalizacja rozstrzygnęła się w 78 minut. MVP wybrano Julitę Piasecką, która dobry występ potwierdziła 10 zdobytymi punktami.

Nieco więcej emocji dostarczyło kibicom - dość nieoczekiwanie - starcie jedynego w tym gronie pierwszoligowca, ITA TOOLS Stali Mielec. Ekipa z województwa podkarpackiego postawiła się obrońcy tytułu, Developresowi Bella Dolina Rzeszów, wygrywając pierwszego seta 26:24, a w drugim ulegając nieznacznie 23:25. Kolejne odsłony przebiegały już jednak zdecydowanie pod dyktando faworytek, które trzecią partię wygrały do 15, a w decydującym secie triumfowały 25:20. MVP meczu została przyjmująca Developresu Jelena Blagojević.

W półfinałach Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z Grot Budowlanymi Łódź, a ŁKS Commercecon Łódź podejmie Developres Bella Dolinę Rzeszów.

Turniej finałowy odbędzie się 1-2 kwietnia w Nysie.

Wyniki środowych meczów ćwierćfinałowych Tauron Pucharu Polski:

Grupa Azoty Chemik Police - Moya Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

ŁKS Commercecon Łódź - #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:16, 25:15)

ITA TOOLS Stal Mielec - Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (26:24, 23:25, 15:25, 20:25). Awans: Developres Bella Dolina