Tour de Ski: Lotta Udnes Weng wygrała sprint w Val di Fiemme

Norweżka Lotta Udnes Weng wygrała we włoskim Val di Fiemme sprint techniką klasyczną rozegrany w ramach narciarskiego cyklu Tour de Ski. Polki nie startowały.

Druga na mecie ze stratą 0,35 s była liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich, jej rodaczka Tiril Udnes Weng, a trzecia także Norweżka Mathilde Myhrvold - strata 0,67.

Liderka TdS Szwedka Frida Karlsson, która wygrała dwie poprzednie konkurencje - bieg na 10 km techniką klasyczną i na 20 km techniką dowolną - tym razem odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 16. pozycji.

W klasyfikacji TdS nadal prowadzi Karlsson, która ma 0,41 s przewagi nad Tiril Udnes Weng i 1.05,0 nad Finką Kristą Parkamoski.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach na czele po 15 z 30 zawodów jest Tiril Udnes Weng - 1119 pkt. Za nią plasuje się Karlsson - 797 pkt, a na trzecie miejsce awansowała Parmakoski z dorobkiem 792 pkt. Na czwartą pozycję spadła Amerykanka Jessica Diggins - 779 pkt.

Cykl Tour de Ski zakończy się 8 stycznia tradycyjnym podbiegiem na szczyt Alpe Cermis we włoskim Val di Fiemme.