Cezary Kulesza: Mam swój styl i robię wszystko, by dopiąć temat nowego trenera

Piłka nożna
Cezary Kulesza: Mam swój styl i robię wszystko, by dopiąć temat nowego trenera
fot. Polsat Sport

- Każdy ma swój styl. Zarówno moi poprzednicy, tak i ja mam swój styl w poszukiwaniu nowego trenera. Tak jak każdy trener ma swój styl jeśli chodzi o grę drużyny. Musimy się uzbroić w cierpliwość. Na dzień dzisiejszy robię wszystko, by dopiąć temat trenera. To jest bardzo drażniący temat jeśli chodzi o piłkę nożną i wybór nowego selekcjonera - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza podczas Gali Mistrzów Sportu.

Marcin Lepa: Rok 2022 był rokiem sukcesu?

 

Cezary Kulesza: Myślę, że tak. Nie doceniamy tego, ale wyjście z grupy MŚ wymagało pewnych konfiguracji. Wiadomo, sytuacja była dość kontrowersyjna, ale jako Polski Związek Piłki Nożnej doceniamy to i cieszymy się, że wyszliśmy z grupy.

 

Po dwunastu miesiącach znów stoi Pan przed wyzwaniem szukania nowego trenera naszej reprezentacji. Czy poznamy go już w styczniu?

 

Każdy ma swój styl. Zarówno moi poprzednicy, tak i ja mam swój styl w poszukiwaniu nowego trenera. Tak jak każdy trener ma swój styl jeśli chodzi o grę drużyny. Musimy się uzbroić w cierpliwość. Na dzień dzisiejszy robię wszystko, by dopiąć temat trenera. To jest bardzo drażniący temat jeśli chodzi o piłkę nożną i wybór nowego selekcjonera.

 

Rozumiem, że wyselekcjonowane kandydatury już są i pozostaje kwestia rozmów?

 

Tak jest. Chciałbym tylko przypomnieć, że każdy trener ma menadżera, po dwóch prawników. Umowa, która idzie do weryfikacji jest tam weryfikowana kilka dni, Ci odsyłają ją z poprawkami, my nanosimy swoje poprawki, więc jest to proces dłuższy. Mamy tematy jeśli chodzi o wynagrodzenie dogadane, ale zapisy, które są bardzo istotne, okazują się na koniec bardzo ważne. 

 

 

 

PW
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie