MŚ w SuperEnduro: Tadeusz Błażusiak trzeci w Niemczech

Moto
MŚ w SuperEnduro: Tadeusz Błażusiak trzeci w Niemczech
fot. PAP

Brytyjczyk Billy Bolt (Husqvarna) wygrał drugą eliminację motocyklowych mistrzostw świata FIM w SuperEnduro, którą rozegrano w sobotę w Riesie w Niemczech. Tadeusz Błażusiak zajął trzecie, a Dominik Olszowy (obaj Gas Gas) siódme miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Bolt, który był triumfował w pierwszym zawodach tego sezonu, które odbyły się 10 grudnia w Krakowie. Błażusiak zajmuje trzecie miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rajd Dakar. Marek Goczał: Nie lubię takich etapów

 

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi w hali, z przeszkodami na torze (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą, itp.). W trakcie każdej imprezy najlepsi zawodnicy rywalizują w trzech finałach. W każdym z nich mogą zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej. Także trójka najlepszych zawodników w eliminacjach czasowych (tzw. Super Pole, decyduje o pozycji zawodników na starcie w finałach) je otrzymuje. Dodatkowo sumuje się punkty zdobyte przez motocyklistów w danym dniu, po czym ogłaszani są najlepsi danej imprezy.

 

"Taddy", który jest jednym z najbardziej utytułowanych w historii zawodników w tej konkurencji, słabo rozpoczął sobotnie zawody. Nie zdobył nawet punktu do klasyfikacji generalnej w Super Pole, zaś w pierwszy finale przyjechał na metę za plecami Olszowego. Polacy zajęci odpowiednio miejsce 6. i 7.

 

Błażusiak lepiej zaprezentował się w kolejnym finale, w którym był drugi. W ostatnim występie w zawodach w Niemczech był trzeci.

 

Olszowy w poszczególnych finałach zajmował miejsce: 6., 7. i 6.

 

Kolejne zawody odbędą się 4 lutego w Budapeszcie. Cykl zakończy impreza w Gliwicach 18 marca.

PW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie