Alpejski PŚ: Lucas Braathen zwyciężył w Adelboden

Norweg Lucas Braathen wygrał slalom w szwajcarskim Adelboden w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Drugi był jego rodak Atle Lie McGrath, a trzeci - Niemiec Linus Strasser. Piotr Habdas zajął 54. miejsce i odpadł po pierwszym przejeździe.

Braathen triumfował czasem 1.49,31. Jego wynik był o lepszy 0,71 s lepszy od McGratha i 0,92 od Strassera. Tuż za podium ex aequo uplasowali się Włoch Alex Winatzer i Szwajcar Loic Meillard.

McGrath uściskał Braathena na mecie. Narciarze są przyjaciółmi z dzieciństwa. 22-latek piąty raz w karierze wygrał zawody Pucharu Świata i jest liderem w klasyfikacji slalomu. Co ciekawe, Norwegowie od ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie wygrali siedem z ośmiu slalomów w Pucharze Świata.

Habdas w pierwszym przejeździe uzyskał 54. wynik - 1.01,00. Był gorszy od Braathena o 6,65.

Liderem Pucharu Świata z ogromną przewagą pozostaje Szwajcar Marco Odermatt (1046 pkt), który nie startował w niedzielę. Kolejne miejsca zajmują Norwegowie: Aleksander Aamodt Kilde (646), Henrik Kristoffersen (565) i Braathen (465).

W najbliższy weekend alpejski Puchar Świata odbędzie się w szwajcarskim Wengen. Supergigant zaplanowano na piątek, zjazd odbędzie się w sobotę, zaś slalom w niedzielę.