Mistrzostwa świata rozpoczęte! Wielkie emocje w pierwszych meczach

Za nami pierwsze mecze hokejowych mistrzostw świata

W piątek 10 maja rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Elity 2024. Za nami już dwa pierwsze mecze czempionatu. Szwajcaria wygrała z Norwegią, a Niemcy pokonały Słowację.

W meczu Szwajcaria - Norwegia kibice nie mogli narzekać na brak emocji już od początku. Wynik spotkania szybko otworzył Sven Andrighetto, dzięki czemu Szwajcaria wyszła na prowadzenie. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji Markus Vikingstad doprowadził do wyrównania. W kolejnej części meczu Szwajcarzy zaczęli dominować. Zdobyli aż 3 bramki. Na listę strzelców wpisali się Romain Loeffel, Sven Senteler i Tristan Scherwey.

Trzecia tercja również nie ułożyła się po myśli zawodników ze Skandynawii. Prowadzenie ich rywali podwyższył Nino Niederreiter. Ostatnią bramkę w meczu zdobył Norweg - Michael Brandsegg-Nygard. Spotkanie zakończył się triumfem Szwajcarii 5:2.

Szwajcaria - Norwegia 5:2

Starcie Słowacja - Niemcy było bardziej wyrównane. Chociaż w pierwszej tercji nie padła ani jedna bramka, to w drugiej kibice zobaczyli aż pięć trafień. Najpierw niemieccy hokeiści wyszli na dwubramkowe prowadzenie (Dominik Kahun, Jonas Muller). Później Słowacy doprowadzili do wyrównania (Marek Hrivik, Martin Fehervary). Tercję celnym strzałem zakończył Lukas Kaelble.

Bramkę w ostatniej części meczu zdobył Marc Michaelis. Słowacy po celnym strzale Libora Hudaceka złapali kontakt, jednak ich nadzieje pogrzebali Leo Pfoederl i Tobias Eder. Bramkę na pocieszenie w ostatnich sekundach zdobył Matus Sukel. Starcie zakończyło się porażką Słowacji 4:6.

Słowacja - Niemcy 4:6