Australian Open: Naomi Osaka wycofała się z turnieju

Tenis
Australian Open: Naomi Osaka wycofała się z turnieju
fot. PAP
Naomi Osaka zadebiutowała na 1. miejscu w rankingu WTA 28 stycznia 2019 roku

Naomi Osaka, która do niedawna była numerem jeden kobiecego tenisa na świecie, nie wystąpi w pierwszym wielkoszlemowym turnieju 2023 roku. Japonka wygrywała Australian Open w 2019 i 2021 roku.

Osaka była na liście uczestniczek turnieju, ale jej obecność od jakiegoś czasu była mocna wątpliwa. Organizatorzy mieli problem ze skontaktowaniem się z Japonką, a w ostatnim czasie z jej mediów społecznościowych wynikało, że ta znajduje się w Europie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Naomi Osaka zaginęła. Trwają poszukiwania

 

Powody decyzji Japonki są nieznane. Wycofanie się z turnieju sprawia, że dalsza kariera Osaki stoi pod dużym znakiem zapytania. Po tym, jak w 2021 roku okazała się najlepsza podczas Australian Open, zdradziła, że od 2018 roku zmaga się z depresją. Japonka zdecydowała się nie startować w turnieju Rolanda Garrosa, aby skoncentrować się na zdrowiu psychicznym. Niecały miesiąc później wycofała się również z Wimbledonu. Po przegranej na US Open tenisistka ogłosiła, że zamierza zrobić sobie przerwę od tenisa na czas nieokreślony.

 

 

Osaka ostatni raz na turnieju wystąpiła we wrześniu ubiegłego roku w Tokio. Pierwszą rundę przeszła dzięki kreczowi rywalki, a w drugiej wycofała się z powodu bólu brzucha. Osaka od maja zeszłego roku wygrała tylko jeden zakończony mecz.

OM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie