Serie A: Remis w meczu Milanu z Romą

Milan i Roma na remis.

AC Milan i AS Roma rywalizowały w niedzielnym hicie Serie A. Choć gospodarze prowadzili 2:0, spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 30. minucie. Dogranie Sandro Tonaliego wykorzystał wówczas Pierre Kalulu i otworzył wynik meczu, strzelając swojego pierwszego gola w aktualnie trwającym sezonie.

Po przerwie Roma dążyła do wyrównania, jednak goście nie byli w stanie stworzyć dogodnej sytuacji podbramkowej. Takową stworzyli sobie gospodarze - podanie Rafaela Leao skutecznie sfinalizował rezerwowy Tommaso Pobega i w 77. minucie podwyższył prowadzenie.

W 87. minucie gola kontaktowego dla Romy strzelił Roger Ibanez, wykorzystując dośrodkowanie Lorenzo Pellegriniego z rzutu rożnego. W doliczonym czasie gry Roma wyrównała - kolejny raz zdobywając bramkę po stałym fragmencie gry. Raz jeszcze wrzucał Pellegrini, a z najbliższej odległości strzał Nemanji Maticia dobił Tammy Abraham, ustalając tym samym wynik meczu.

Wcześniej swoje mecze w Serie A wygrały inne drużyny z czołówki - lider z Neapolu pokonał Sampdorię 2:0, a Juventus 1:0 ograł Udinese. Niespodziewanie punkty stracił Inter Mediolan, remisując 2:2 z Monzą po golu w samej końcówce.

AC Milan - AS Roma 2:2 (1:0)
Bramki: Kalulu 30, Pobega 77 - Ibanez 87, Abraham 90+4