Serie A: Pewna wygrana Napoli

Victor Osimhen otworzył wynik meczu.

Sampdoria i Napoli zmierzyły się w niedzielnym spotkaniu włoskiej Serie A. Górą okazał się lider tabeli, triumfując 2:0.

Napoli mogło wyjść na prowadzenie już w szóstej minucie. Rzutu karnego na gola nie zamienił jednak Matteo Politano. Co nie wyszło skrzydłowemu, kilkanaście minut później udało się napastnikowi - Victor Osimhen skutecznie sfinalizował dośrodkowanie Mario Ruiego i otworzył wynik meczu.

Przed przerwą sytuacja gospodarzy stała się jeszcze gorsza. Osimhen wychodził na dobrą pozycję, a brutalnie sfaulował go Tomas Rincon, który zobaczył za swoje przewinienie czerwoną kartkę.

Druga połowa - zgodnie z oczekiwaniami - przebiegała pod dyktando Napoli. Ostatecznie piłkarze z południa kraju podwyższyli wynik w 82. minucie, tym razem pewnie wykorzystując rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Eljif Elmas. Bramka reprezentanta Macedonii Północnej ustaliła wynik meczu.

Niedzielny mecz był szczególny dla Bartosza Bereszyńskiego. Dzień wcześniej reprezentacyjny obrońca przeniósł się bowiem do Napoli z... Sampdorii. W starciu ze swoim byłym klubem nie zadebiutował w nowych barwach i całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Również na ławce starcie z Sampdorią rozpoczął Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli zameldował się na murawie w 63. minucie.

W pierwszym meczu w 2023 roku piłkarze Napoli przegrali 0:1 z Interem Mediolan. Podopieczni Luciano Spallettiego są liderami Serie A, a w następnej kolejce zmierzą się w hicie z Juventusem.

Sampdoria - Napoli 0:2 (0:1)
Bramki: Victor Osimhen 19, Eljif Elmas 82 (k)