UFC: Conor McGregor szykuje się do powrotu

Sporty walki
UFC: Conor McGregor szykuje się do powrotu
fot. PAP
Conor McGregor ostatnią walkę wygrał w styczniu 2020 roku.

Conor McGregor (22-6, 19 KO, 1 SUB) powróci do oktagonu UFC. Irlandczyk, za pośrednictwem Twittera, wysłał kolejne sygnały wskazujące na to, że data jego powrotu zbliża się wielkimi krokami.

McGregor ostatnią walkę stoczył w lipcu 2021 roku podczas UFC 264. Starcie zamykające trylogię z Dustinem Poirierem zakończyło się po 1. rundzie po tym, jak "Notorius" doznał kontuzji nogi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były rywal Jana Błachowicza wznowi karierę? Luke Rockhold rozważa powrót

 

W 2022 roku McGregor skoncentrował się na rozwijaniu swojej kariery poza UFC. Jednym z projektów, w który się zaangażował, jest remake filmu z 1989 roku "Wykidajło". Data premiery filmowego debiutu Irlandczyka nie jest póki co znana.

 

Wszystko wskazuje na to, że 2023 będzie rokiem powrotu do zawodowych startów McGregora. Sam zawodnik, poprzez swoje media społecznościowe, coraz wyraźniej daje znać, że ponownie zaczął odczuwać głód walki.

 

 

Z uwagi na brak aktywności "Mystic Mac" w grudniu 2022 roku po raz pierwszy od 2014 znalazł się poza rankingiem UFC. Co więcej, nie podlega również aktualnie kontroli dopingowej i jak sam stwierdził, pod banderę USADA wróci w lutym. Regulamin UFC nakazuje zawodnikom bycie do dyspozycji USADA na okres sześciu miesięcy przed walką. Oznacza to, że Irlandczyk mógłby wrócić do klatki w sierpniu 2023 roku.

 

 

Najbardziej prawdopodobnym rywalem McGregora wydaje się Michael Chandler (23-8, 11 KO, 7 SUB). Amerykanin, który dołączył do UFC w 2021 roku, legitymuje się w organizacji rekordem dwóch zwycięstw i trzech porażek. Obaj zawodnicy, za pośrednictwem Twittera, w przeszłości rozmawiali na temat potencjalnej walki.

 

 

McGregor jest byłym mistrzem dywizji piórkowej i lekkiej w UFC, jak również pierwszym, który jednocześnie był posiadaczem pasów dwóch kategorii wagowych. Jest również absolutnym rekordzistą pod względem sprzedaży licencji pay-per-view. Walczył w walkach wieczoru w pięciu z sześciu najlepiej sprzedanych gal w historii UFC.

OM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie