Liga Mistrzów: Vojvodina NS Seme Nowy Sad - Jastrzębski Węgiel. Pewne zwycięstwo wicemistrzów Polski

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel doskonale poradził sobie z rolą faworyta, ogrywając w piątej kolejce Ligi Mistrzów Vojvodinę NS Seme Nowy Sad 3:0. Wicemistrzowie Polski pozostają niepokonani w tym sezonie europejskich zmagań.

Mecz zaczął się od bardzo wyrównanego seta. Obie drużyny zdobywały punkty na zmianę. Dopiero od stanu 10:10 Polacy zaczęli uzyskiwać przewagę, której jednak nie zdołali utrzymać w tak wyraźnej formie. Mieli bowiem nawet siedem oczek zapasu, a w końcówce pierwszej odsłony Serbowie zbliżyli się na dwa punkty, doprowadzając do wyniku 22:24. Ostatni punkt należał jednak do Jastrzębskiego Węgla, który wygrał 25:22.

W drugiej partii jastrzębianie mocniej zdominowali rywali. Przewagę zaczęli budować już od stanu 3:3. Szybko uciekli Serbom na bezpieczną odległość i do końca kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie wygrali w stosunku 25:16 i w dobrych humorach wyczekiwali rozpoczęcia trzeciego seta.

W nim również byli dużo lepsi od przeciwników. Zaczęło się od serii trzech punktów z rzędu, na którą Vojvodina nie potrafiła odpowiedzieć. Później Jastrzębski Węgiel zaliczył także sześć kolejnych oczek i doprowadził do wyniku 12:5. Tego rodzaju passy punktowe zdarzyły się jeszcze kilkukrotnie w ostatnim secie. Wicemistrzowie Polski udowodnili swoją wyższość, wygrywając 25:14.

Jastrzębski Węgiel, po pięciu rozegranych kolejkach, pozostaje niepokonany w Lidze Mistrzów. Podopieczni Marcelo Mendeza przewodzą stawce w grupie A.

Vojvodina NS Seme Nowy Sad - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 16:25, 14:25)