PŚ w biathlonie: Boe najlepszy w Ruhpolding

Johannes Thingnes Boe

Norweski biathlonista Johannes Thingnes Boe wygrał bieg indywidualny na 20 km w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Drugie miejsce zajął jego rodak Vetle Sjaastad Christiansen, a trzecie Słoweniec Jakov Fak. Andrzej Nędza-Kubiniec uplasował się na 71. pozycji.

Boe mimo dwóch niecelnych strzałów wygrał środowe zawody z blisko 10-sekundową przewagą nad Christiansenem, kończąc bieg z czasem 48.48,4. Fak był gorszy o 29,3 s, chociaż nie popełnił żadnego błędu na strzelnicy.

Nędza-Kubiniec uzyskał czas 56.17,4 (5 niecelnych strzałów). Drugi z Polaków, Jan Guńka, zakończył bieg na 81. miejscu (58.02,0, 5 niecelnych), a Grzegorz Guzik na 84. (58.51,9, 6 niecelnych).

To 10 zwycięstwo Boe w tym sezonie. Jest liderem klasyfikacji generalnej z ponad 100-punktową przewagą nad rodakiem Sturlą Holmem Laegreidem.

W czwartek w Ruhpolding odbędzie się bieg indywidualny na 15 km kobiet.