EBL: Pewne zwycięstwo Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk w Gdyni

Suzuki Arka Gdynia - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk

Grupa Sierleccy Czarni prezentują się ostatnio zdecydowanie lepiej w Energa Basket Lidze! Tym razem słupszczanie pokonali na wyjeździe Suzuki Arkę Gdynia 88:68.

Goście świetnie weszli w to spotkanie i po akcji Jakuba Schenka prowadzili 0:6. Szybko gdynianie odpowiedzieli na to serią 9:0 i po zagraniu Novaka Musicia sami mieli już przewagę. Później uciekali nawet na sześć punktów po rzutach wolnych Bartłomieja Wołoszyna. Straty lekko zmniejszyli Shavon Coleman i Brae Ivey, ale po 10 minutach było 21:18. Drugą kwartę Grupa Sierleccy Czarni rozpoczęli od trójek Iveya i Musiała, dzięki czemu szybko prowadzili. Ekipa trenera Krzysztofa Szubargi musiał teraz gonić wynik, ale doprowadziła do wyrównania po dobitce Adriana Boguckiego. Spotkanie było zacięte, a kolejnymi rzutami wymieniali się chociażby David DiLeo i DJ Fenner. Tę część meczu słupszczanie zamknęli ośmioma punktami bez odpowiedzi rywali i po trójce Iveya było 36:44.

W trzeciej kwarcie przewaga zespołu trenera Mantasa Cesnauskisa wzrosła nawet do dziewięciu punktów dzięki trójce Davida DiLeo. Gospodarze starali się odpowiadać akcjami Jamesa Florence’a i Adama Hrycaniuka, ale to było zdecydowanie za mało. Ważne rzuty trafiał Jakub Musiał, a nadal nie do zatrzymania był Ivey. Po 30 minutach było więc 55:67. W kolejnej części meczu Suzuki Arka nie weszła na wyższy poziom w ofensywie, przez co nie mogła odrabiać strat. Grupa Sierleccy Czarni kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a w samej końcówce dwie trójki dołożył jeszcze Jakub Schenk. Ostatecznie słupszczanie zwyciężyli aż 88:68.

Najlepszym graczem gości był Brae Ivey z 22 punktami, 5 zbiórkami i 2 asystami. 17 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty dla gospodarzy zdobył James Florence.

Suzuki Arka Gdynia - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:88 (21:18, 15:26, 19:23, 13:21)

Suzuki Arka Gdynia: James Florence 17, Bartłomiej Wołoszyn 16, Adam Hrycaniuk 9, Adrian Bogucki 9, Novak Music 8, D.J. Fenner 6, Trey Wade 3, Wiktor Sewioł 0, Jordan Harris 0, Aleksy Janiec 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Billy Ivey 22, Mikołaj Witliński 14, Jakub Musiał 12, David DiLeo 11, Jakub Schenk 11, Shavon Coleman 8, De quon Lake 7, Paweł Leończyk 3, Michał Chyliński 0, Bartosz Jankowski 0