Diane Sellier przed ME w short tracku: Moim największym atutami są wybuchowość, szybkość i zwinność

Zimowe
Diane Sellier przed ME w short tracku: Moim największym atutami są wybuchowość, szybkość i zwinność
fot. Materiały prasowe
Diane Sellier

- Moim największym atutem jest wybuchowość, szybkość i zwinność. Potrafię oceniać sytuacje i szybko podejmować różne decyzje, więc to są dobre atuty do ścigania się na 500 metrów – mówi dla Polsatsport.pl reprezentant Polski w short tracku, Diane Sellier. Niedawno pochodzący z Francji łyżwiarz wygrał jako pierwszy Polak zawody pucharu świata i w rozpoczynających się w piątek w Gdańsku mistrzostwach Europy będzie jednym z faworytów do zdobycia medalu.

Grzegorz Michalewski: Diane w jaki sposób zostałeś reprezentantem Polski. Skąd pomysł, aby startować w naszej kadrze?

 

Diane Sellier: Zdecydowałem się reprezentować Polskę w jak najlepszym momencie mojej kariery, ponieważ w moim poprzednim zespole, a więc w reprezentacji Francji nie działo się ostatnio zbyt dobrze i stąd ta moja decyzja o zmianie.

 

Jakie są twoje największe atuty jeżeli chodzi o short track?

 

Moim największym atutem jest wybuchowość, szybkość i zwinność. Potrafię oceniać sytuacje i szybko podejmować różne decyzje, więc to są dobre atuty do ścigania się na 500 metrów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kanały sportowe Polsatu pokażą mistrzostwa Europy w short tracku w Gdańsku

 

Który dystans należy do twoich ulubionych?

 

Właśnie jest nim ten dystans 500 metrów na którym czuję się zdecydowanie najlepiej.

 

Jak oceniasz duet trenerski: Urszula Kamińska i Gregory Durand, a także kolegów i koleżanki z twojej nowej reprezentacji.

 

Od kilku lat mam bardzo dobry kontakt z Gregorym Durandem, który już wcześniej był moim trenerem we Francji. To on zaproponował mi dołączenie do reprezentacji Polski. Pracujemy tutaj naprawdę dobrze z tymi trenerami i mamy mocną i zgraną grupę treningową.

 

W tym sezonie wygrałeś wyścig na 500 metrów w Pucharze Świata w Kazachstanie. Wcześniej startowałeś także dwa razy w finale A na tym dystansie. Czy to są twoje największe osiągnięcia?

 

Tak, na razie jest to mój największy sukces, ale na pewno nie ostatni. Przede mną jeszcze bardzo dużo startów i mam nadzieję, że czeka mnie jeszcze wiele niezapomnianych momentów w mojej karierze.

 

W Kazachstanie w konkurencji sztafet mieszanych też wywalczyliście historyczny medal dla Polski. Jak wspominasz tamte zawody i zdobyty przez was medal brązowy?

 

W pierwszym tygodniu naszego pobytu w Kazachstanie było trochę frustracji, ale w kolejnym z całym zespołem mieliśmy powody radości i szczęścia.

 

Nadal nie masz polskiego paszportu. Z tego względu nie mogłeś wystartować w igrzyskach w Pekinie. Czy wiadomo jak wygląda sprawa twojego obywatelstwa?

 

Niestety, ale na razie nie mam żadnych nowych informacji w tej sprawie.

 

Będziesz mógł wystąpić w reprezentacji Polski w rozpoczynających się w Gdańsku mistrzostwach Europy. Z jakimi nadziejami wystartujesz w tych zawodach.

 

Jestem pozytywnie nastawiony i już się nie mogę doczekać pierwszych wyścigów w tych zawodach.

 

Czy masz swoje specjalne rytuały albo przesądy przed zawodami?

 

Nie, nie mam żadnych. Po prostu zachowuję spokój.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie