NHL: Kraken nie zwalniają tempa. Pokonali najlepszy zespół rozgrywek

Hokeiści Seattle Kraken pokonując na wyjeździe najlepszą obecnie drużynę rozgrywek - Boston Bruins 3:0 odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo w NHL. To najdłuższa trwająca teraz taka seria w lidze.

Goście w każdej z tercji zdobyli po jednym golu, a wynik w 59. minucie ustalił Jaden Schwartz posyłając krążek do pustej bramki "Niedźwiadków". Bramkarz Martin Jones, broniąc 27 uderzeń gospodarzy, po raz trzeci w sezonie i 28. w karierze zachował czyste konto.

Występująca w NHL od 2021 roku ekipa z Seattle po raz drugi w tym sezonie wygrała siedem spotkań z rzędu. Mają 54 punktów i na Zachodzie zajmują piątą pozycję.

Bruins, nadal z 68 pkt mają najlepszy dorobek, doznali pierwszej porażki na własnym lodowisku w regulaminowym czasie gry. Wcześniej odnotowali 19 zwycięstw, a przegrali jedynie trzykrotnie po dogrywce lub karnych.

W zachodniej "połówce" rozgrywek dominują obecnie Vegas Golden Knights, którzy w czwartek wygrali z Florida Panthers 4:2.

Gospodarze przechylili szalę na swoją stronę w ostatniej tercji, kiedy zdobyli trzy gole. Pierwsze w meczu prowadzenie dał dwie i pół minuty przed końcem regulaminowego czasu gry William Carrier. Półtorej minuty później wynik ustalił Szwed William Karlsson, gdy jego zespół grał w liczebnej przewadze, a rywale wycofali bramkarza dążąc do wyrównania.