PlusLiga: Rycerze byli zmęczeni! Indykpol AZS wygrał w trzech setach

Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:0 w spotkaniu 20. kolejki PlusLigi. Zawiercianie byli wyraźnie zmęczeni długą wyprawą do Ankary, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze. Drużyna Javiera Webera pewnie wygrała dwa pierwsze sety, a trzecia partia zakończyła się zaciętą rywalizacją na przewagi (30:28).

W ekipie gospodarzy nie mógł zagrać Szymon Jakubiszak. W drużynie gości zabrakło Uros Kovacevicia, który został ojcem i przebywa w Serbii. Zawiercianie przystąpili do ligowego spotkania po zaciętym wyjazdowym boju w Lidze Mistrzów z Halkbankiem Ankara (2:3). Zmęczenie tym starciem dało o sobie znać już w pierwszym secie konfrontacji w Iławie.

Olsztynianie szybko zaczęli budować przewagę (8:5), którą utrzymywali na przestrzeni seta (12:8, 20:16). Jurajscy Rycerze nie byli w stanie złapać właściwego rytmu, co bezlitośnie wykorzystali dobrze dysponowani gospodarze. Indykpol AZS pewnie zmierzał po wygraną, którą przypieczętował skutecznym atakiem Robbert Andringa (25:20).

Druga odsłona miała podobny przebieg. Siatkarze z Olsztyna byli skuteczniejsi w ataku, lepiej prezentowali się w polu zagrywki i znów szybko wypracowali sobie znaczącą zaliczkę (9:4). Zawiercianie próbowali zniwelować straty, ale gospodarze spokojnie utrzymywali punktowy dystans. Gdy efektowną akcję skończył Taylor Averill, było 22:18. Dwa ostatnie punkty dały olsztynianom skuteczne ataki Karola Butryna (25:20).

W trzecim secie do głosu doszli Jurajscy Rycerze. Tym razem to oni zbudowali solidną zaliczkę (5:9, 11:16) i gospodarze musieli gonić wynik. Złapali kontakt po asie serwisowym Butryna (18:19), a później odrobili straty po ataku Averilla (22:22). Andringa asem serwisowym dał olsztynianom piłkę meczową (24:23), ale po chwili zepsuł zagrywkę i rozpoczęła się gra na przewagi. Wojnę nerwów wygrali olsztynianie, którzy po punktowym bloku Averilla (30:28) mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Skrót meczu Indykpol AZS - Aluron CMC Warta:

Najwięcej punktów: Karol Butryn (20), Taylor Averill (14), Robbert Andringa (11) – Indykpol AZS; Dawid Konarski (11), Dawid Dulski (10) – Aluron CMC Warta. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku i lepiej punktowali zagrywką (6–1). MVP: Taylor Averill (13/14 = 93% skuteczności w ataku + 1 blok).

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:20, 30:28)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) oraz Jan Król, Karol Jankiewicz. Trener: Javier Weber.
Aluron CMC Warta: Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Patryk Łaba, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues – Santiago Danani (libero) oraz Dawid Dulski, Marcin Waliński, Michał Kozłowski. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki meczów 20. kolejki PlusLigi:

2023-01-13: GKS Katowice – LUK Lublin 0:3 (18:25, 22:25, 21:25)
2023-01-14: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:20, 30:28)
2023-01-14: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom-Każany Lwów (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-15: Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-15: Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-15: Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-16: Cuprum Lubin – Projekt Warszawa (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-16: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).