PŚ w strzelectwie: Natalia Kochańska druga. Maciej Kowalewicz trzeci w karabinie w Ruse

Natalia Kochańska zajęła w słoweńskim Ruse drugie miejsce w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata

Natalia Kochańska zajęła w słoweńskim Ruse drugie miejsce w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata w karabinie pneumatycznym na 10 metrów. Maciej Kowalewicz był w tej konkurencji trzeci.

Kochańska (ZKS Gwardia Zielona Góra) przegrała w finale z Francuzką Judith Gomez 10:16. W stawce 76 startujących Izabela Kinga Dudek (TKS LOK Tarnów) była 10., Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław) 29., natomiast Aneta Stankiewicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz) zajęła 44. lokatę.

W finale karabinu pneumatycznego mężczyzn na 10 m Czech Jiri Privratsky zwyciężył Koreańczyk Minho Songa 17:15.

Kowalewiczowi (Gwardia Olsztyn) do finału zabrakło 1,4 pkt. Na piątym miejscu sklasyfikowany został utytułowany Tomasz Bartnik (CWKS Legia Warszawa), który był najlepszy w kwalifikacjach.